امام جمعه: کرمانشاه نباید بیکار داشته باشد

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در استان گفت: کرمانشاه با این همه توان و ظرفیت نباید بیکار داشته باشد.

به گزارش ایرنا؛ آیت‌الله «مصطفی علما» روز دوشنبه در دیدار با جهادگران سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه، افزود: از گذشته تا به امروز با ۶ استاندار کرمانشاه راجع به بیکاری جوانان صحبت کردم و راهکار هم ارائه دادم اما متاسفانه آمار بیکاری در کرمانشاه کماکان بالا است.

وی ۹۰۰ هزار هکتار زمین، آب زیرزمینی، آب روزمینی و کشاورزی را از نقاط قوت کرمانشاه دانست و گفت: جوانانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند کاری بلد نیستند و مدیران باید راهکارهای عملیاتی و این ظرفیت‌ها را برای آنها بیان کنند تا بتوانند برای خود شغلی ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق برای ریشه کن کردن بیکاری در کرمانشاه تاکید کرد و افزود: ۲۰سال پیش مقام معظم رهبری فرمودند کشور ما باید ام‌القرا باشد و همه جهان به ایران نگاه کنند و امروز منابع و امکانات فروانی در اختیار داریم اما در نحوه هزینه کردن آن مشکل داریم.

آیت‌الله علما با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب اسلامی خود مردم عادی هم کشاورزی می‌کردند و هم شهر را اداره می‌کردند، اظهار داشت: با اینکه شرایط در آن زمان سخت‌تر بود اما مردم با جان و دل کار می‌کردند و امروز هم مسئولان باید شرایط و بسترهای لازم را برای جوانان فراهم کنند تا بتوانند از این همه نعمت و ثروت خدادادی استفاده کنند.

وی با اشاره به دیداری که با سردار سلامی در روز گرامیداشت عملیات مرصاد داشت گفت: در آن دیدار هم تاکید شد که ثروت در کشور ما غوغا می‌کند و در منابع گازی، نفتی، معادن، طلا، مس و سایر صنایع در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و هنر مدیران این است که بتوانند از این ظرفیت‌ها به درستی و در جهت رفع مشکلات مردم و جوانان استفاده کنند.

در ابتدای این دیدار سرهنگ « کامران هزارخانی » مدیر سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه گزارشی از عملکرد این سازمان و جهادگران استان را بیان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha