حرکت در مسیر اولویت‌های رهبر معظم انقلاب عامل موفقیت دولت سیزدهم است

ارومیه - ایرنا- نماینده مردم ارومیه و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت در مسیر اولویت‌های رهبر معظم انقلاب عامل موفقیت و پیشرفت دولت سیزدهم است.

وحید جلال زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  حل مشکلات در کشور باید به صورت موازی صورت گیرد و همراه هم باید این مشکلات برطرف شود که دولت سیزدهم در این راستا، وظیفه سنگینی برعهده دارد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس، در مبارزه با فساد باید همان قدر جدی باشیم که در مردمی کردن اقتصاد جدی هستیم.

نماینده مردم ‌ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فساد ستیزی زمانی صورت می‌گیرد که آمار و اطلاعات شفافی از دریافتی حقوق بگیران ارایه شود و ‌به عبارتی شفافیت وجود داشته باشد، علاوه بر آن،  اقتصاد روشنی وجود داشته باشد در این صورت است که فساد ستیزی ومبارزه با بسترهای فساد صورت می‌گیرد.

جلال زاده ادامه داد: دولت سیزدهم این مهم‌ را در نظر بگیرد که دولتی قوی است و اولویت های فوق اعم از معیشت، فساد ستیزی، اقتصاد و مباحث دیگر را کنارهم قرار دهد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت های داخلی، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام راحل اصطلاح ما می توانیم را مطرح فرمودند و رییس جمهوری نیز در تبلیغات انتخاباتی خود همین امر را مطرح کرد که امیدواریم با تکیه بر همین امر، کشتی اقتصادی به گل نشسته را به حرکت درآوریم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین دولت سیزدهم  می تواند از ظرفیت جوانان، بخش مهم کشاورزی، شرکت های دانش بنیان برای به حرکت درآوردن کشتی اقتصادی کشور استفاده کند.

وی ادامه داد: یکی از ضرباتی که ‌برجام زد، این بود که‌ اقتصاد کشور را شرطی کرد و ‌ما منتظر تصمیمات کشورهای اروپایی شدیم و توانمندی های داخلی را فراموش کردیم که باید از این امر، جلوگیری کرد.

جلال زاده با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دولت باید مظهر وفاق باشد، گفت: یکی از مشکلات جامعه ما عدم‌ اجماع نخبگان است.

وی افزود: امروز جامعه ایرانی درهمه محورها اعم‌ از فرهنگ و هنر و سایر حوزه ها باید وفاق و همدلی داشته باشند؛ هرچه قدر اقشار جامعه  به هم‌ربط داده شوند قطعا اجرای سیاست ها توسط دولت آسان خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری در مراسم اعطای حکم تنفیذ رییس جمهوری جدید به محورهایی چون توجه‌به ظرفیت داخلی، مظهر وفاق بودن دولت، اجرایی کردن دولت مردمی، مبارزه با فساد وبسترهای فساد، مقابله هوشمندانه با جنگ تبلیغاتی رسانه ایی دشمن  وگفت وگوی صادقانه بل مردم اشاره فرمودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha