۷۰۰ میلیون دلار صادرات در پتروشیمی شازند هدفگذاری شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند گفت: صادرات ۷۰۰ میلیون دلار انواع محصولات پتروشیمی امسال در این واحد تولیدی هدفگذاری شده که بخش عمده‌ای از آن طی چهار ماه گذشته محقق شده است.

ابراهیم ولدخانی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: مجموع صادرات شرکت پتروشیمی سازند در سال ۹۹ حدود ۳۸۰ میلیون دلار بود که این امسال به ۷۰۰ میلیون دلار افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: مجموع فروش محصولات پتروشیمی شازند در سال گذشته حدود ۱۲۰ هزار میلیارد ریال بود و در سه ماه نخست امسال نیز بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال فروش محقق شد که پیش بینی می‌شود تا پایان سال مجموع فروش شرکت نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.
مدیرعامل پتروشیمی شازند اظهار داشت: سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد ریال در بخش‌های بیمه، مالیات، خریداری از پالایشگاه و انواع مواد غذایی از سوی این شرکت هزینه شد و شده و مواد غذایی پرسنل از ۲۰ میلیارد به ۵۰ میلیارد تومان و هزینه حمل و نقل از حدود ۱۵ میلیارد تومان به ۵۰ میلیارد تومان رسیده و همه این‌ موارد از استان مرکزی تامین شده است.

ولدخانی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی شازند در سه سال گذشته به عنوان صنعت سبز معرفی شده، بیان کرد: تمامی گازهای خروجی از این مجموعه به صورت لحظه‌ای پالایش می‌شود.
وی، کاتالیست را لازمه محصولات تولیدی شرکت دانست و گفت: در این مجموعه کاتالیست‌های مختلفی بومی سازی شده به‌ طوریکه کاتالیست SAC۵۱۰ نیز در این واحد تولید شد.
مدیرعامل پتروشیمی شازند اظهار داشت: سال گذشته جهت واردات اتمر ۱۶۳ که برای تولید محصولات پلیمری شرکت کاربرد دارد، ۲۰۰ میلیون یورو پرداخت می شد در حالی‌که موفق به تولید اتمر ۱۶۳ شده ایم.
ولدخانی اضافه کرد: پارسال شرکت بیش از ۲۲ میلیون یورو جهت داخلی سازی تجهیزات هزینه کرده و برای اولین بار اورهال بدون حضور نیروهای خارج از کشور انجام گرفت.
وی با بیان اینکه در یکسال گذشته ۳۰۰ نیروی انسانی جدید در پتروشیمی شازند جذب شده، بیان کرد: تا پایان سال جاری ۲۰۰ نیروی جدید دیگر نیز در شرکت جذب می‌شوند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند با اشاره به اقدامات دوران کرونا تصریح کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا به دنبال تلاش مجموعه،  ماسک و گان تولید شد به‌ طوری که امروز امکان صادرات این اقلام نیز وجود دارد.

ولدخانی بیان کرد: اکسیژن یکی از نیازهای اساسی بیماران کرونایی است که این مجموعه با وجود تولید اکسیژن مورد نیاز شرکت، اکسیژن مورد نیاز استان مرکزی را هم تامین می‌کند.

پتروشیمی شازند در سال ۱۳۷۲ بهره برداری شد و به عنوان یکی از واحدهای فرادستی مطرح در حوزه نفت و گاز برای زنجیره بزرگی از تولیدکنندگان متوسط و کوچک کشور کارسازی و تامین مواد اولیه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha