کریدور تجاری ایران و عزم پاکستان برای پیشبرد ارتباطات در مرز مشترک

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس سنای پاکستان که هفته گذشته در تهران با رئیس جمهوری کشورمان دیدار کرد، با تمجید از توافق با آیت‌الله رئیسی برای افزایش معابر تجاری در مرزهای مشترک، گفت: کریدور تجاری ایران اهمیت فراوانی برای پاکستان و توسعه مراودات مرزی دو کشور دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمدصادق سنجرانی» رئیس مجلس سنای پاکستان هفته گذشته جهت شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید ایران به تهران سفر کرد. وی همچنین برای زیارت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا علیه السلام به مشهد مقدس نیز رفت.

وی که به عنوان اولین مقام ارشد پاکستان با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دیدار داشت، توافقات صورت گرفته در این نشست به ویژه نگاه رئیس جمهوری کشورمان برای توسعه بیش از پیش مراودات مرزی با پاکستان و افزایش معابر تجاری را مورد ستایش قرار داد.

سنجرانی که به ایالت بلوچستان پاکستان به عنوان استان همجوار مرزی با سیستان و بلوچستان ایران تعلق دارد، روز گذشته طی سفر به "نوکندی": شهر زادگاه خود در این ایالت، گفت: در دیدار اخیر با رئیس جمهوری جدید جمهوری اسلامی ایران ایشان اطمینان دادند که کریدورهای تجاری با پاکستان در مرزهای مشترک افزایش پیدا کند.

رئیس مجلس سنای پاکستان با حائز اهمیت برشمردن موقعیت جغرافیایی ایران و فرصت عالی برای استفاده از مسیر تجارت با این کشور، اظهار داشت: فرصت‌های شغلی بیشتری پس از گشایش کریدورهای تجاری بیشتر با ایران ایجاد خواهد شد زیرا مردم مناطق مرزی بلوچستان تا حد زیادی به تجارت مرزی وابسته هستند.

کریدور تجاری ایران و عزم پاکستان برای پیشبرد ارتباطات در مرز مشترک

رییس دولت سیزدهم چهارشنبه هفته گذشته در دیدار رییس مجلس سنای پاکستان با تاکید براینکه تهران و اسلام‌آباد پیوندی ناگسستنی دارند، گفت: باید ظرفیت‌های افزایش روابط و همکاری‌های دو کشور را شناسایی و در مسیر منافع دو کشور و منطقه فعال سازیم.

محمد صادق سنجرانی نیز در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک رئیس جمهوری و نخست وزیر پاکستان، با بیان اینکه ایران و پاکستان به مثابه دو روح در یک بدن بوده و از روابط برادرانه برخوردار هستند، گفت: مطمئن هستیم با نگاه مثبتی که شما به روند توسعه روابط با پاکستان دارید، سطح همکاری های دو کشور در همه زمینه ها توسعه چشم گیری خواهد داشت.

در جریان سفر وزیر امور خارجه پاکستان به ایران در اول اردیبهشت امسال، وزیران امور خارجه دو کشور تفاهم‌نامه ایجاد بازارچه‌های مرزی مشترک را با هدف تقویت مبادلات اقتصادی مرزی امضاء کردند.

به گزارش ایرنا، دومین و سومین گذرگاه رسمی ایران و پاکستان در ریمدان (گبد) و پیشین (مند) با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی کشورمان و خانم «زبیده جلال» وزیر تولیدات دفاعی پاکستان به ترتیب در ۲۹ آذرماه ۹۹ و اول اردیبهشت امسال به صورت رسمی افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha