۲۰ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84434238
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش بی‌سابقه مرگ و میر ناشی از کرونا در سریلانکا

دهلی نو- ایرنا- طی یک ماه گذشته موارد روزانه ابتلا به کرونا در سریلانکا تقریبا دوبرابر شده و آمار روزانه مبتلایان این کشور به ۲ هزار و ۵۰۰ مورد و بیش از ۱۰۰ نفر فوتی رسیده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از "اورآسیا ریویوو"، در همین حال شهرداری کلمبو پایتخت سریلانکا از روز سه شنبه سوزاندن دسته جمعی قربانیان کرونا را آغاز کرده است. 
مقامات سریلانکایی اعلام کرده‌اند که در یک روز گذشته ۱۵ قربانی کرونا به صورت دسته جمعی سوزانده شده‌اند زیرا بیمارستان‌های پایتخت اعلام کرده‌اند ظرفیت سردخانه‌های آن‌ها تکمیل شده است. 
این اولین سوزاندن دسته جمعی اجساد از ماه دسامبر سال گذشته تاکنون است. مقامات سریلانکایی در این ماه با وجود اعتراض گروه‌های اقلیت مسلمان و بر خلاف آموزه‌های دینی و اسلامی، اجساد ۱۵ مسلمان از جمله یک کودک ۲۰ ماهه را سوزاندند. 
 با ادامه اعتراضات، مقامات سریلانکایی با دفن اجساد مسلمانان در قبرستانی که در نیمه شرقی این کشور درنظر گرفته شده بود، موافقت کردند. 
اتحادیه سلامت عمومی سریلانکا اعلام کرد مراکز سوزاندن اجساد دیگر جواب گوی حجم تقاضاها نیستند و به همین دلیل تعداد زیادی از قربانیان کرونا در این کشور در سردخانه‌ها نگه داری می‌شوند. 
اوپال روهانا رئیس اتحادیه سلامت عمومی سریلانکا گفت: با این سرعت مرگ و میر، ما مجبور خواهیم شد مراکز جدید سوزاندن اجساد ایجاد کنیم. 
به گفته مقامات در بیمارستان شمال کلمبو، ۲۰ جسد خارج از سردخانه نگه داری می‌شود. این درحالی است که در بیمارستان پاندورا واقع در جنوب پایتخت سریلانکا، سردخانه‌ها پر شده و بیش از ۵۰ جسد قربانیان کرونا در خارج از یخچال‌ها نگه داری می‌شوند. 
سریلانکا از ابتدای آغاز بحران کرونا در این کشور، اجساد قربانیان این بیماری را به صورت مستقل سوزانده و اجساد را به خانواده‌ها تحویل نداده است. 
تا روز چهارشنبه، سریلانکا بیش از ۳۳۵ هزار مورد ابتلا به کرونا و ۵ هزار و ۳۴۰ مورد مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است. 
موج جدید کرونا در سریلانکا پس از کاهش محدودیت‌ها در این کشور برای برگزاری مراسم مذهبی بودایی و سال نو اتفاق می‌افتد. محدودیت‌های کرونایی بار دیگر در این کشور وضع شده‌اند. 
مقامات در بیمارستان‌های سریلانکا می‌گویند حدود ۴۵ هزار کودک در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. 
تاکنون ۱۱ میلیون از ۲۱ میلیون نفر جمعیت سریلانکا یک بار واکسن کرونا زده‌اند درحالی که نزدیک به ۳ میلیون نفر هر دو نوبت واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha