چه کسی کلیددار کلانشهر شیراز خواهد شد؟

شیراز-ایرنا-طی روزهای اخیر و با شروع کار شورای ششم شهر شیراز گمانه زنی ها درباره انتخاب شهردار این کلانشهر و اینکه چه کسی در نهایت کلیددار مدیریت شهری خواهد شد بالا گرفته است.

با روی کار آمدن شورای ششم شهر شیراز اصلی‌ترین وظیفه این نهاد انتخاب شهردار این کلانشهر است.

بودجه یکسال شهرداری شیراز با بودجه کل دستگاه‌های اجرایی در سراسر استان پهناور فارس با ۳۶ شهرستان برابری می کند و از این رو است که بسیاری در فضاهای غیر رسمی از شهردار شیراز بعنوان خزانه دار بهشت یاد می کنند.

همزمان با ۱۴ مردادماه و برگزاری مراسم تحلیف شوراها در سراسر کشور، پارلمان شهری شیراز نیز آغاز به کار کرد و در اولین جلسه خود که دقایقی بعد از مراسم ادای سوگند برگزار شد شهردار قبلی شیراز با اکثریت آرا برکنار و محمدعلی راضی معاون برنامه ریزی و مالی شهرداری به مدت سه ماه به عنوان سرپرست شهرداری شیراز انتخاب شد.

به گفته اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در این مدت شهردار آینده و منتخب اصلی شورای ششم کلانشهر شیراز انتخاب و کار خود را رسما آغاز می کند.

اینکه کلید شیراز با بودجه سالانه بیش از ۶ هزار میلیارد تومان به دست چه کسی سپرده می شود موضوع داغ این روزها است.

اسامی و لیست‌های مختلفی طی روزهای اخیر در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی بین کاربران دست به دست می شود که در بین این نام‌های حتی اسامی چند نفر از اعضای شورای ششم شهر شیراز و یا چهره‌های سیاسی و شهری نیز به چشم می‌خورد.

از دید کارشناسان امر،اهالی شیراز و کاربران فضای مجازی؛ شهردار آینده شیراز که منتخب شورای ششم این شهر خواهد بود باید فردی باشد که با هویت تاریخی و بافت اجتماعی این شهر آشنایی داشته و از نیروی جوانی نیز بهرمند باشد.

شناخت کامل بدنه شهرداری شیراز ،روحیه تعاملی با شورای شهر و سایر دستگاه‌ها،متعهد، خوش فکر و پاکدست بودن ازجمله خصوصیاتی است که اهالی شیراز و کاربران شبکه های اجتماعی از شهردار آینده این شهر توقع دارند.

تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری،چابک سازی بدنه مدیریت شهری شیراز، جلوگیری از رانت ،فساد،ممانعت تخریب باغات شیراز،جلوگیری از ریخت و پاش سرمایه های مردم و تعریف پروژه های جدید متناسب با نیازهای شهری از دیگر خصوصیاتی است که برای شهردار آینده شیراز عنوان می شود.

در گمانه‌زنی‌ها نام هایی همچون سید احسان اصنافی، محسن اردکانی، علیرضا صحراییان، علی حسین رعیتی فرد، محمودرضا طالبان، محمد فرخ زاده و محمود میرزایی به عنوان گزینه‌های احتمالی شهرداری شیراز مطرح شده است. 

اسامی گزینه‌ها بصورت رسمی اعلام نشده است

سخنگوی شورای ششم شهر شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص انتشار اسامی برخی برای شهردار آینده شیراز گفت: اسامی برخی در فضای مجازی برای شهردار شیراز مطرح شده که مورد تائید شورای اسلامی شهر شیراز نیست.

علی اکبر سلطانی افزود: در پی بررسی های انجام شده ،اعضای شورای ششم شهر شیراز در نهایت به اسم ۲۵ نفر برای شهردار آینده شیراز رسیده اند.

وی ادامه داد: این ۲۵ نفر برنامه عملیاتی خود را به شورای شهر شیراز ارائه کرده‌اند که پیش بینی می شود نام این افراد در صحن علنی که یکشنبه هفته جاری یا جلسه بعدی که یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد اعلام شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: بررسی اعضای شورای ششم برای انتخاب شهرداری کارآمد در دست انجام است و از بین این ۲۵ نفر تعدادی به مصاحبه دعوت خواهند شد و در نهایت بعد از انجام بررسی و مصاحبه شورای شهر تصمیم نهایی را درخصوص انتخاب شهردار آینده خواهد گرفت.

وی اعلام کرد: تاکنون نام هیچ یک از نامزدهای احتمالی شهردار آینده شیراز از سوی شورای این شهر بصورت رسمی اعلام نشده و اسامی که برخی از رسانه‌ها یا فعالین فضای مجازی مطرح می کنند تنها گمانه زنی افراد است و یا اینکه احتمال دارد برخی اعضای شورا در جلسات غیررسمی در این باره اظهار نظر و موضوع درز کرده باشند که قابل استناد نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha