۲۸ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی فوت کردند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ نفر در ۱۱ شهرستان این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که ۱۲ نفر از این تعداد، مربوط به ارومیه بود.

دکتر جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت بر اثر ابتلا به کرونا، سه نفر در مهاباد، ۲ نفر در هریک از شهرستان های تکاب، خوی، سلماس و بوکان و یک نفر در هریک از شهرستان های اشنویه، شاهین دژ، پلدشت، ماکو و میاندوآب فوت کرده اند.

وی اضافه  کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ به پنج هزار و ۲۰۷ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: طبق برآوردها میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان ۲.۴ درصد نسبت به مبتلایان است.

آقازاده با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای هزار و ۲۰۰ نفر در استان به کرونا، حدود ۳۱۰ نفر بستری شدند، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به هزار و ۷۵۴ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۲۸۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۵۹ نفر فقط با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۲۱۸ هزار و ۸۳۷ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که ۴.۷ درصد کل مبتلایان کشور است؛ ۵.۲ درصد کل فوتی های کشور براثر ابتلا به کرونا نیز مربوط به این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha