۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 84446835
۰ نفر

برچسب‌ها

زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین تکمیل می‌شود

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: عملیات اجرایی زیر ساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی نمین تا یک ماه دیگر تکمیل و به اتمام می‌رسد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، اکبر بهنامجو در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی نمین اظهار کرد؛ زیرسازی چهار کیلومتر جاده ورودی به منطقه ویژه اقتصادی با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی به اتمام رسیده و تا دو هفته آینده آسفالت ریزی این مسیر نیز به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی نمین دارای ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری است افزود: برق رسانی، گاز رسانی، فیبر نوری این منطقه بطور کامل انجام شده و بحث آب نیز با هماهنگی شرکت آب منطقه ای تامین شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد:  بعد از سال‌ها انتظار منطقه ویژه اقتصادی نمین به مرحله بهره برداری رسیده و سازمان مسئول این منطقه  شرکت سرمایه گذاری گروه شاهد وابسته به بنیاد شهید و امور ایثار گران است و کارهای زیربنایی خوبی را انجام داده است.

او اضافه کرد: همزمان با اتمام آسفالت ورودی منطقه ویژه اقتصادی، آسفالت‌ریزی داخل محدوده نیز آغاز می شود و برق رسانی، گاز رسانی و فیبر نوری در فاز اول داخل محدوده نیز تکمیل شده است.

بهنامجو اظهار کرد: کارخانه کریستال در این منطقه قرار بود طی مراسمی در هفته دولت افتتاح شود ولی  به دلیل محدودیت کرونایی این اقدام یک ماه به تعویق افتاد و همزمان با افتتاح این پروژه که اولین کارخانه در منطقه است معابر و محدوه داخلی منطقه ویزه اقتصادی نمین نیز آسفالت و زیرساخت های لازم بطور کامل آماده می شوند.

او اضافه کرد: در فاز اول کارخانه کریستال نزدیک ۲۵۰ نفر صاحب شغل می‌شوند و در فاز بعدی نیز بیش از ۳۵۰نفر شاغل خواهند شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه اقدام به موقع برای انجام زیرساخت‌ها سبب شد هزینه کمتری نسبت به قیمت روز در این مجموعه صرف شود، گفت: تا به امروز ۵۰ میلیارد تومان هزینه دفتری برای زیرساخت‌ها انجام شده که با احتساب قیمت روز بیش از ۱۰۰میلیارد تومان هزینه برآورد می‌شود.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین (اردبیل ) با ۲ هزار و ۵۵ هکتار مساحت در سال ۸۵ در هیات دولت و در سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما تا سال ۹۴ عملا در مورد آن هیچ اقدامی صورت نگرفته بود، در اسفند ماه سال ۹۴ مصوبه هیات دولت برای اجرایی شدن این طرح مهم اقتصادی ابلاغ شد.

طرح منطقه ویژه اقتصادی نمین در پنج فاز قابل اجراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha