ارتش پاکستان: ۵۸ درصد مرزهای مشترک با ایران حصارکشی شد

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی ارتش پاکستان با تاکید بر عزم این کشور برای مراقبت از مرزهای بین المللی خود با همسایگان همزمان با تحولات افغانستان، از تکمیل ۵۸ درصدی طرح حصارکشی مرزهای پاکستان با جمهوری اسلامی ایران خبر داد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا از مقر فرماندهی ارتش پاکستان، نشست خبری سرلشکر «بابر افتخار» روز جمعه با حضور رسانه‌های داخلی و نمایندگان رسانه‌های بین المللی در مقر فرماندهی ارتش در شهر «راولپندی» برگزار شد.

هدف از این برنامه تشریح دیدگاه پاکستان و تشکیلات نظامی آن درخصوص تازه‌ترین تحولات منطقه به ویژه افغانستان، پیامدهای پیش روی امنیت ملی پاکستان و اقدامات این کشور برای اطمینان از امنیت، ثبات داخلی به ویژه آرامش در مرزهای مشترک با همسایگان اعلام شد.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: اوضاع در مرزهای غربی این کشور با افغانستان آرام است هرچند شکی نیست که هرگونه وضعیت در افغانستان به طور مستقیم بر پاکستان تاثیر گذار است، اما نیروهای مسلح پاکستان برای تمامی شرایط در آمادگی بسر می‌برند.

وی تاکید کرد: آرامش در مرزهای مشترک ما در غرب و جنوب غرب برقرار است و همزمان کار حصارکشی نوار مرزی نیز با قوت تمام ادامه دارد.

سرلشکر بابر افتخار گفت: ۵۸ درصد طرح حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با ایران به اتمام رسیده و ساخت ده‌ها برجک مرزی نیز ادامه دارد.

این مقام ارشد نظامی پاکستان افزود: ما به دقت اوضاع افغانستان را رصد می‌کنیم، رایزنی‌های دولت غیرنظامی نیز با کشورهای منطقه در جریان است و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم نسبت به اقدامات منفی برخی از طرف‌ها در منطقه برای تخریب تلاش‌های صلح در افغانستان هوشیار باشد.

وی اظهار داشت: پاکستان حامی صلح و آشتی در افغانستان مطابق خواست و مدیریت مردم این کشور است و پشتیبان هرگونه انتخاب افغانستانی‌ها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha