تکمیل پایگاه اورژانس هوایی مهریز به ۲۰ میلیارد ریال بودجه نیاز دارد

یزد - ایرنا - فرماندار مهریز گفت: برای تکمیل پایگاه اورژانس هوایی این شهرستان واقع در روستای منشاد از توابع دهستان میانکوه بخش مرکزی، به ۲۰ میلیارد ریال بودجه نیاز است که در این ارتباط علاوه بر همکاری افراد خیر باید مسئولان استان یزد کمک کنند.

رضا زارع زاده مهریزی روز سه‌شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون برای ساخت پایگاه یادشده از سوی خیران و با همکاری دولت ۱۵ میلیارد ریال بودجه هزینه شده است .

وی ادامه داد:  روستای منشاد خصوصا دهستان میانکوه سالانه به خصوص در روزهای تعطیل هفته پذیرای تعداد زیادی مسافر و مردم استان یزد  است که به این منطقه ییلاقی سفر می‌کنند .

این مسئول اظهار کرد: وجود این پایگاه به دلیل کوهستانی بودن منطقه و سخت بودن دسترسی برای تردد از مسیر جاده برای انتقال افراد بر اثر حوادث، امری حیاتی محسوب می‌شود .

زارع زاده مهریزی گفت: نبود پایگاه اورژانس و امداد هوایی مناسب و آماده برای پوشش بیشتر مناطق روستایی به خصوص میانکوه برای مردم و بیماران مشکل ایجاد می‌کند .  

فرماندار مهریز بیان کرد: مسیر دهستان میانکوه تا مرکز شهرستان پرتردد و بدون استانداردهای لازم برای انتقال بیماران است و ایجاد اورژانس هوایی امری ضروری است.

مرکز اورژانس و پد(محل فرود) بالگرد در میانکوه  در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع و با زیربنای ۳۵۰ متر مربع در دست ساخت است.

روستای منشاد با ۲ هزار نفر جمعیت در  ۳۰ کیلومتری جنوب شهر مهریز قرار دارد.

بخش مرکزی مهریز شامل دهستان‌های میانکوه، ارنان، تنگچنار، بهادران و خورمیزات است و از ۵۵ هزار نفر جمعیت شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

  هم اکنون یک پایگاه اورژانس هوایی در شهر یزد فعال است و نیروهای مستقر در آن مواقع ضرروی به کمک افراد نیازمند می شتابند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha