شورای اسلامی شهر زنجان در انتخاب شهردار سرعت عمل داشته باشد

زنجان- ایرنا - الزامات قانونی و تبعیت پذیری از رهبر معظم انقلاب ایجاب می‌کند شورای اسلامی شهرها به ویژه شورای شهر زنجان، در انتخاب شهردار سرعت عمل داشته باشند.

ابوالفضل خمسه  روز چهارشنبه در نشست با مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان، با اشاره به اینکه ضرورت تسریع دولت و مجلس در تشکیل کابینه دولت سیزدهم، از جمله مهمترین نکات در بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری بود، اظهار داشت: توصیه و تذکرات معظم له در خصوص همه دستگاه‌های اداری کشور جاری و ساری است.

رییس شورای دستگاه‌های نظارتی استان زنجان، با تاکید بر اینکه به استناد قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی، شوراهای اسلامی موظف هستند بلافاصله پس از رسمیت یافتن، نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام نمایند، افزود: در این رابطه قانونگذار نیز به منظور معطل نماندن امور مدیریت شهری، با قید زمانی بلافاصله تسریع در انتخاب شهردار را ضروری دانسته است.

خمسه گفت:  با توجه به سپری شدن بیش از یک ماه از انتخاب ششمین دوره اعضای شورای اسلامی، لازم است در شهرهایی که هنوز شهردار انتخاب نشده است به ویژه در شهر زنجان، تسریع لازم اعمال گردد.

بازرس کل استان،  با تاکید بر اینکه تبعیت پذیری از توصیه‌های رهبری معظم انقلاب و اقدام ریاست محترم جمهور در معرفی اعضای هیات دولت قبل از انقضای مهلت مقرر تکلیف شوراهای اسلامی را در انتخاب شهرداران سنگین‌تر نموده  است، افزود:  لازم است به منظور جلوگیری از هرگونه اخلال در مدیریت امور شهرها، انتخاب و صدور احکام شهرداران با سرعت لازم انجام گیرد.

 وی در پایان اظهار داشت: از اعضای شورای شهرهای استان زنجان، انتظار می رود در انتخاب شهرداران، علاوه بر رعایت شرایط احراز مندرج در مقررات و مولفه‌های قانون مداری، برنامه محور بودن و ارتباط سوابق اجرایی گذاشته با رویکردها و برنامه‌های حاضر شهرداری را نیز مورد توجه قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha