گفت و گوی تلفنی امیر عبداللهیان با وزیر امور خارجه هلند

تهران-ایرنا- وزیر امورخارجه هلند در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود با تبریک انتصاب و آغاز به کار وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی از وی برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی «زیگرید کاگ» وزیر امور خارجه هلند با «حسین امیر عبداللهیان»، وزیر هلندی با تبریک انتصاب و آغاز به کار  وزیر امور خارجه کشورمان از وی برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد.

وزیر امور خارجه هلند در این گفتگوی تلفنی میزبانی میلیون‌ها بیجا شده افعانستانی برای دهه ها در ایران و همچنین مجموعه اقدامات انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مورد تحسین قرار داد. 

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هلند در خلال این گفتگوی تلفنی در خصوص رایزنی معاونین سیاسی دو وزارت خارجه و مرور روابط دوجانبه و متعاقبا سفر طرف هلندی به کشورمان به توافق رسیدند.

روابط دوجانبه و راه های گسترش آن، موضوعات یمن، افغانستان،  تحولات منطقه و همچنین مذاکرات وین از جمله دیگر موارد مورد گفتگو و تبادل نظر دو وزیر امور خارجه در این تماس تلفنی بود که در خلال آن دکتر امیر عبداللهیان مواضع تهران در این زمینه ها را تشریح‌ کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha