بالگرد اورژانس هوایی دزفول ۴۷ بار به پرواز درآمد

دزفول- ایرنا- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دزفول گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ پرواز امدادی توسط اورژانس هوایی شهرستان دزفول انجام شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دزفول، سرپرست مرکز مدیریت حوادث، غلامرضا روان پور روز دوشنبه افزود: انتقال هوایی بیماران بهترین و کوتاه ترین راه نجات برای مواردی است که فاصله بین محل حادثه تا مراکز درمانی زیاد است.

وی ادامه داد: همکاری مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دزفول با ارتش جمهوری اسلامی ایران و  استقرار دائمی بالگرد ارتش در این مجموعه، دستاوردهای خوبی در زمینه‌ کمک رسانی به محرومان داشته است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دزفول گفت: اورژانس هوایی دزفول علاوه بر عملیات‌های امدادی، در عملیات‌های مربوط به حوزه بهداشت و کنترل کرونا نیز مشارکت داشته است.

وی با اشاره به اعزام بالگرد اورژانس هوایی به روستای دورک احمد فداله افزود: اقلام دارویی و پزشکی برای اهالی منطقه ارسال شده ضمن اینکه بیماران بدحال نیز توسط نیروهای عملیاتی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش ایرنا، وجود مناطق کوهستانی و سخت گذر در بخش‌های سردشت و شهیون دزفول در کنار کمترین امکانات بهداشتی درمانی موجب راه اندازی اورژانس هوایی برای این مناطق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha