محدودیت تردد شبانه در خراسان جنوبی برقرار است

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: محدودیت تردد شبانه در این استان لغو نشده و همچنان برقرار است.

سرهنگ علیرضا عباسی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: بسیاری از مردم با انتشار اخباری تصور کردند محدودیت تردد شبانه در کل و بدون هیچ شرطی برداشته شده، در حالی که شرط لغو این محدودیت وجود مراکز واکسیناسیون ۲۴ ساعته در شهرهاست.

وی افزود: با توجه به اینکه خراسان جنوبی هنوز مرکز واکسیناسیون ۲۴ ساعته ندارد، محدودیت تردد شبانه همچنان در این استان برقرار است.

برابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در معابر تمامی شهرهای کشور با هر وضعیت کرونایی اعم از قرمز، نارنجی، زرد و آبی ممنوع بوده است و ترددهای غیرمجاز شامل ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا دیروز از لغو محدویت‌های تردد شبانه خبر داد و گفت: رفع محدودیت‌های تردد شبانه به این معنا نیست که با ترددهای غیرضروری، احتیاط‌های مربوط به فراگیری کرونا را کنار بگذاریم.

علیرضا رییسی افزود: با توجه به اینکه مراکز واکسیناسیون افزایش یافته و مراکز شبانه‌روزی هم ایجاد شده است برداشتن و لغو منع تردد به این معنا نیست که دورهمی‌ها برگزار شود و خواهش ما از مردم این است که با برداشتن منع تردد در خیابان نچرخند و فقط برای تزریق واکسن کرونا از منزل خارج شوند.

خراسان جنوبی که به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از قله پیک پنجم کرونا عبور کرده در حال حاضر دارای سه شهرستان قرمز (خیلی پرخطر)، ۶ شهرستان نارنجی (پرخطر) و ۲ شهرستان زرد (متوسط خطر) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha