۲۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۳
کد خبرنگار: 3115
کد خبر: 84471238
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۶۰ هکتار زمین به طرح مسکن ملی فارس اختصاص یافت

شیراز - ایرنا - استاندار فارس با بیان اینکه ۸۶۰ هکتار زمین به طرح مسکن ملی مسکن اختصاص یافت، گفت: مکان یابی مناسب این طرح در کاهش معضلات اجتماعی موثر است.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس چهارشنبه حاکی است،  عنایت اله رحیمی در جلسه شورای مسکن ملی استان با اشاره اهداف و برنامه ریزی دولت برای تولید یک میلیون مسکن برای اقشار کم در آمد جامعه گفت: ما به عنوان کارگزاران دولت باید برای اجرای این هدف آمادگی داشته باشیم و این هدف با برنامه ریزی و احصا مشکلات قابل اجراست.
وی با بیان اینکه سهم استان فارس از تولید این تعداد واحد مسکونی ۲۴۰  هزار واحد است که سالیانه ۶۰  هزار واحد احداث خواهد شد، اظهار داشت: با برنامه ریزی مناسب از اجرای این طرح استقبال می کنیم و در این راستا باید مقدمات اجرای طرح مسکن ملی را فراهم کنیم.
استاندار فارس استفاده از ظرفیت بافت‌های فرسوده را از جمله راهکارهای مناسب در تامین زمین مورد نیاز عنوان کرد و گفت: در محدوده شهر ها می‌توان از ظرفیت بافت‌های فرسوده در اجرای طرح ملی مسکن  بهره گیری کرد و این روش بسیاری از نیازهای لازم را تامین می کند.
رحیمی خواستار کاهش فرایند های اداری در اجرای مسکن ملی شد و افزود : جهش تولید مسکن   با حل مشکلات اجرایی و بروکراسی امکان پذیر است ودر این راستا ما به تفویض اختیارات در دستگاه‌های اجرایی و خدماتی نیاز داریم تا فرایند های تصمیم گیری کوتاه شود.
استاندار فارس تولید مصالح و تامین تجهیزات لازم برای اجرا را  از دیگر ملزومات برای جهش در تولید مسکن عنوان کرد و گفت: ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار از جمله نتایج رونق در تولید مسکن به شمار می رود.
استاندار فارس برنامه ریزی متناسب با توان مالی متقاضیان را از دیگر مباحث مهم اجرای مسکن ملی عنوان کرد و گفت:
اعطای تسهیلات و کمک های دولتی به طرح مسکن ملی منجر به افزایش رشد تولید مسکن می‌شود و در این رابطه برنامه ریزی برای کاهش قیمت تمام شده ضروری است.
وی اصلاح ساختار اجرایی را از دیگر ملزومات کاری برای دست‌اندرکاران این بخش دانست و اظهار داشت : استفاده از تجارب گذاشته در ساخت مسکن گامی مهم در پیش بینی و حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و باید تلاش کرد تا با شفاف سازی روند اجرایی موفق تر عمل کند.
این جلسه با ارائه گزارش مدیران حوزه مسکن پایان یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha