طرح کاداستر در اراضی ملی اشنویه به طور کامل اجرا شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های ملی، جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی، طرح ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات ۱۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی این شهرستان در قالب طرح کاداستر اجرا شد.

مصطفی چترآذر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح کاداستر اراضی ملی به عنوان یکی از اولویت های ۹ گانه برنامه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است و با اجرای این طرح برای ۱۰۰ درصد اراضی ملی این شهرستان سند تک برگی اخذ شده ‌است.

وی افزود: طی حدود ۱۰ سال گذشته فقط در ۲۰ هزار از عرصه‌های طبیعی این شهرستان طرح کاداستر اجرا شده بود ولی با اقدامات انجام شده اخذ سند تک برگی در حوزه اراضی ملی در این شهرستان به اتمام رسید.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵ هکتار از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف و آزادسازی شده ‌است که ارزش ریالی زمین‌های رفع تصرف شده بیش‌از ۴۰۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: امسال همچنین هفت فقره پرونده قطع اشجار تشکیل شده است که متخلفان به پرداخت ۸۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شده اند.

چترآذر افرود: همچنین در طول این مدت ۶۰ فقره پرونده چرای غیرمجاز بهاری برای بیش از چهار هزار راس دام تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا، اشنویه دارای حدود ۱۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی و مراتع است؛ این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

آذربایجان‌غربی افزون بر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که بیش از ۱۰۱ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha