تاکید وزیران خارجه ایران و تاجیکستان بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

تهران- ایرنا- وزرای خارجه ایران و تاجیکستان بر ضرورت تشکیل دولت کاملا فراگیر در افغانستان با حضور نمایندگان همه اقوام و ضرورت کمک‌های بشردوستانه در این کشور تاکید کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در ادامه دیدارهای رسمی خود شب گذشته با سراج الدین مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با تشکر از مساعدت‌های دولت و رییس جمهوری تاجیکستان در پذیرش عضویت ایران در سازمان شانگهای از گسترش همکاری‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها حمایت کرد.

امیرعبداللهیان با توجه به اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و زبانی دوکشور بر لزوم توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

وی با اشاره به وضعیت افغانستان، تشکیل دولت کاملا فراگیر با حضور نمایندگان همه اقوام از جمله تاجیک، پشتون، هزاره و سایرین را تنها راه بازگشت ثبات، آرامش و توسعه این کشور دانست.

مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان هم با تبریک پذیرش عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، این تحول را فرصت جدیدی برای گسترش همکاریهای ایران و تاجیکستان دانست.

وی با اشاره به تحولات افغانستان، درباره ضرورت کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور در شرایط کنونی، بر ایده تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام تاکید کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha