سرمایه گذاران بخش خصوصی در ساخت نیروگاه های کوچک یزد مشارکت کنند

یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از سرمایه گذاران بخش خصوصی خواست ، برای ساخت نیروگاه‌های مقیاس کوچک و با هدف افزایش ظرفیت تولید انرژی الکتریکی در مناطق محروم استان مشارکت کنند

به گزارش روزشنبه روابط عمومی برق منطقه‌ای یزد، ابوالفضل اسدی با اشاره به ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه ۳۴۸ هیات تنظیم بازار برق ایران افزود: این شرکت با هماهنگی توانیر، شهریورماه ۱۴۰۰، در این مورد فراخوانی با اولویت مناطق کمتر برخوردار استان را منتشر کرد.
وی هدف از این فراخوان را افزایش ظرفیت تولید نیروی برق از طریق مشارکت بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه‌های مقیاس کوچک در هفت ایستگاه برق در شهرهای هرات، بافق، اردکان، میبد، رستاق و دانشگاه ذکر کرد.

اسدی اظهارکرد: هم اکنون ۲۰ نیروگاه مقیاس کوچک با ظرفیت ۱۶۷ مگاوات در نقاط مختلف یزد در حال بهره برداری است، امید می  رود با بهره برداری از نیروگاه‌های در حال ساخت ، این ظرفیت در آینده‌ به ۲۰۰ مگاوات برسد.
مدیرعامل برق منطقه ای یزد تصریح کرد: اسناد فراخوان در تارنمای شرکت به نشانی www.yrec.co.ir منتشر شد و پس از پایان مهلت ارسال اسناد در پایان شهریورماه جاری ، سرمایه گذاران می‌توانند با بهره مند شدن از مزایای قرارداد خرید برق به صورت تضمینی در شهرستان خاتم و قراردادهای ایام گرم سال برای ساخت‌ ۶ نیروگاه دیگر، از معافیت‌های گمرکی برای واردات مولدهایی با کارکرد زیر پنج سال بهره مند شوند.

ظرفیت اسمی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی استان یزد  ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات است که این شامل ۲ هزار و ۵۶۰ مگاوات نیروگاه حرارتی، ۸۱.۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی و ۱۶۷ مگاوات نیروگاه های تولید پراکنده است.

تعداد مشترکان برق یزد ۷۲۰ هزار مشترک است و  ۹۰ درصد برق تولیدی استان اختصاص به صنعت و ایجاد اشتغال دارد و  بقیه در اختیار سایر مناطق کشور گذاشته می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha