عملیات اجرایی نیروگاه ۴۸۴ مگاواتی زاهدان بزودی آغاز می‌شود

زاهدان- ایرنا- مجری طرح‌ نیروگاه‌های گازی برق حرارتی گفت: پروژه نیروگاه ۴۸۴ مگاواتی زاهدان با تکمیل پیش نیازهای لازم آماده شروع عملیات اجرایی اصلی است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، محمود صادقی روز یکشنبه در جریان بازدید از کارگاه پروژه نیروگاه زاهدان اظهارداشت: نیروگاه زاهدان با ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در ۱۰ کیلومتری این شهر قرار گرفته و با تکمیل فعالیت‌های اولیه و پیش نیاز آماده شروع عملیات اجرایی اصلی نیروگاه است.
وی تاکید کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌های اجرایی، طرح فعالیت‌های شاخصی همچون عقد قرارداد گاز با شرکت گاز سیستان‌ و بلوچستان به همراه اجرای خط انتقال از خروجی ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری تا ورودی ایستگاه تقلیل فشار گاز اصلی نیروگاه با اعتباری افزون‌بر سه میلیارد و ۷۰۰ تومان در دستور کار قرار گرفته است.
مجری طرح‌ نیروگاه‌های گازی برق حرارتی ادامه داد: برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی با مسوولیت این طرح ایجاد سه راهی و اجرای ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری با یک سوم هزینه اعلامی از سوی شرکت گاز اجرایی شده است.
وی افزود: همچنین تهیه ۱۰ کیلومتر کابل فیبر نوری بدون پرداخت هزینه و عقد قرارداد اجرای خط فیبر نوری نیروگاه با کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پروژه بوده است. 
صادقی تاکید کرد: اخذ مجوز زیست‌محیطی هلوگرام‌ دار قبل از شروع عملیات اجرایی پروژه یکی دیگر از فعالیت‌های شاخصی بوده که در این طرح برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی برق‌رسانی به نیروگاه در اوایل سال گذشته به اتمام رسیده است گفت: عملیات اجرایی دیوار پیرامونی و ساختمان اداری موقت نیروگاه نیز تا یک ماه آینده تکمیل خواهد شد و خط انتقال آب نیروگاه به طول تقریبی هفت کیلومتر در حال انجام مراحل مناقصه و تعیین پیمانکار بوده و اسناد مناقصه ایستگاه گاز اصلی نیروگاه نیز در حال نهایی شدن است.
مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی تصریح کرد: در صورت مبادله به موقع قرارداد با پیمانکار اصلی واحدهای این نیروگاه در زمان تعیین شده با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha