پرداخت یک میلیارد و ۲۲۴ میلیون تومان سرانه به موسسات قرآنی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از واریز سرانه آموزشی موسسات فرهنگی قرآن و عترت به میزان یک میلیارد ۲۲۳ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان خبر داد. 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید فخرالدین اسماعیلی روز یکشنبه گفت: این مبلغ به عنوان سرانه آموزشی سال ۹۹ به ۸۲۷ موسسه که قرآن آموزان آن ها در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کرده و حائز نمره قبولی شده اند، پرداخت شد.

وی افزود: این پرداخت ها در دو مرحله انجام گرفته و به موسسات فرهنگی قرآن و عترت که دارای پروانه فعالیت قطعی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی بودند، تعلق گرفت.    

نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در اردیبهشت امسال با حضور ۱۲۲ هزار و ۷۵۵ داوطلب به صورت مجازی برگزار شد. حدود ۴۰ درصد از ثبت نام کنندگان را داوطلبان آزاد تشکیل می داد و ۶۰ درصد نیز مربوط به اعضای موسسات بودند در حالی که سال های گذشته داوطلبان آزاد گاهی تا پنج و ۱۰ درصد را تشکیل می دادند. 

این آزمون در سه گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، گروه معارف اهل بیت (ع) و گروه حفظ قرآن کریم و در ۱۴ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، بخش معارف اهل بیت (ع) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج­ البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان و حفظ قرآن کریم در رشته های حفظ و مفاهیم جزء۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم برگزار شد.

جهت دریافت اسامی موسسات حائز شرایط  اینجا کلیک نمایید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha