واکسن کرونا به همه شهروندان بالای ۱۷سال در آذربایجان‌غربی تزریق می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: واکسن کرونا به همه افراد بالای ۱۷ سال و متولدان اول مهر ۱۳۸۳ و پیش از آن در استان تزریق می شود که البته باید این افراد، ابتدا در سامانه سلامت ثبت نام کنند.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسن سینوفارم به اندازه کافی در آذربایجان غربی موجود است، واکسن اسپوتنیک هم وارد کشور شده و در مرحله لیبل گذاری بوده که به زودی وارد استان خواهد شد.

وی ادامه داد: واکسن برکت همچنان در استان موجود نیست و موجودی واکسن آسترازنکا محدود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: با وجود افزایش تعداد واکسیناسیون و ایجاد چهار مرکز جدید در روزهای آتی و همچنین موجودی واکسن سینوفارم برای دز اول و دوم، تنها مساله قابل اهمیت تجمع افراد در مراکز واکسیناسیون بدون ثبت نام در سامانه و عدم رعایت نوبت دهی است.

آقازاده از مردم استان خواست تا قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون در سامانه  salamat.gov.ir ثبت نام و طبق زمانبندی ارائه شده از سامانه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی در خصوص دانش آموزان بدون کارت ملی نیز بیان کرد: در سامانه کشوری امکان ثبت نام این افراد با شماره شناسنامه اعمال شده است.

وی اضافه کرد: طبق هماهنگی انجام شده با اداره آموزش پرورش استان، پایگاه هایی مخصوص تزریق واکسن برای دانش آموزان ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وضعیت آذربایجان غربی همچنان در خصوص شیوع کرونا، قرمز بوده و از ۵۷ شهرستان دارای وضعیت قرمز کشور، ۱۶ شهرستان مربوط به این استان است.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha