۶۸۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدا آذربایجان‌غربی گفت: ۶ هزار و ۸۰۰ برنامه در قالب ۸۰ عنوان همزمان با هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور در این استان اجرا می‌شود.

سردار حبیب شهسواری روز دوشنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس با شعار ما مقتدریم همزمان با سراسر کشور با تجلیل ۴۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس آذربایجان‌غربی در تمام شهرستان ها اجرا خواهد شد.

رییس کمیته نیروهای مسلح و کمیته بسیج آذربایجان‌غربی ادامه داد: تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانباران، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از مدافعان سلامت و تجلیل زنان و خانواده از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

سردار شهسواری افزود: تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان طلاب، تجلیل از اصناف و بازاریان با هدف توجه به نقش این قشر در دفاع مقدس، حضور در برنامه‌های تلویزیونی، برگزاری ۴۱ یادواره شهدا در سطح استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، تجلیل از سربازان و افتتاح ۲۷ طرح عمرانی با ۵۰ میلیارد ریال هزینه از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی است.

وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی در این هفته با قوت ادامه می‌یابد، اظهار داشت: توزیع بسته‌های معیشتی ادامه خواهد داشت و ۲۲ پایگاه تزریق واکسن نیز در این هفته بیش از پیش فعال خواهند بود که این آمادگی وجود دارد تا این پایگاه‌ها به ۱۰۰ مورد برسد.

وی درباره اهمیت و جایگاه گرامیداشت دوران دفاع مقدس، بیان کرد: دفاع مقدس به‌ خاطر جایگاه ویژه آن به عنوان سنگر دفاع و تقابل مردم در مقابل تجاوز دشمنان و عاملی برای اتحاد مردم ایران گرامی داشته می‌شود.

وی ادامه داد: دفاع مقدس سرمایه بسیار ارزشمند، گنجینه‌ای بی نظیر و محصول هشت سال نقش آفرینی یک امت در مقابل متجاوزان است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان‌غربی افزود: دفاع مقدس یادآور رشادت‌های فرزندان این خاک است و استمرار و منشا عاشورایی داشته و دارد زیرا دفاع مقدس ریشه در عاشورا و آزادی‌خواهی دارد.

رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد؛  صدام حسین به عنوان رئیس جمهوری وقت عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون این کشور با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر، طبل تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را به صدا درآورد و هشت سال جنگ تحمیلی رقم خورد؛ اکنون که سال‌ها از پایان جنگ می‌گذرد، هرساله ملت ایران هفته دفاع مقدس را به یاد ایثار و شهادت رزمندگان اسلام گرامی می‌دارند و یاد و خاطره آنان را زنده می‌کنند.  

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز می‌شود و تا ۶ مهرماه ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha