فرماندار: ۶۲۳ واحد مسکونی زلزله‌زده قوچان نیاز به بازسازی دارد

مشهد - ایرنا - فرماندار قوچان گفت: زمین‌لرزه هفته گذشته خسارات‌ زیرساختی زیادی به روستاهای این شهرستان وارد کرده است که طبق بررسی‌های انجام‌ شده ۶۲۳ واحد مسکونی آسیب‌دیده از این حادثه نیاز به بازسازی کامل دارند.

امین رضا مرآتی دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری دوشنبه گذشته از ۲ هزار و ۷۳۰ واحد مسکونی در روستاهای زلزله‌زده بازدید به عمل آمد که علاوه بر واحدهای نیازمند ساخت مجدد، ۲۲۶ واحد نیز باید تعمیر و مرمت شود.

وی با اشاره به خسارت‌های واردشده به حوزه زیرساختی در روستاهای این شهرستان، ادامه داد: در حوزه جهاد کشاورزی حدود ۳۲۰ میلیارد ریال خسارت به ۵۸ رشته قنات و ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب وارد آمده است.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران قوچان، خسارات وارد شده به واحدهای عشایری این شهرستان را حدود ۱۳ میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: ۱۰ کیلومتر راه و هشت مخزن آب شرب به همراه پنج خط انتقال آب دچار آسیب شده‌اند که برآورد ریالی این خسارت‌ها نیز ۵۵ میلیارد ریال است.

مرآتی از تخریب دیوار ۱۲ مدرسه در روستاهای زلزله‌زده این شهرستان خبر داد که میزان خسارت آن‌ ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده و افزود: در جریان زلزله قوچان سه اثر تاریخی ثبت ملی شده شامل هشتی امام‌زاده سلطان ابراهیم بن موسی الکاظم(ع)، حسینیه حاجی کریمی و یخدان نمدمال‌ها به همراه موزه مردم‌شناسی این شهرستان نیز دچار آسیب هایی شده است.

مرآتی یادآور شد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی وظیفه توزیع بسته‌های معیشتی میان خانواده‌های زلزله‌زده زیر پوشش را داشتند که تاکنون کمیته امداد به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال بسته‌ معیشتی توزیع کرده است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ساعت هشت و ۳۲ دقیقه صبح دوشنبه ۲۲ شهریور حوالی قوچان در استان خراسان رضوی را لرزاند. این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۵۸.۸۶ و عرض جغرافیایی ۳۷.۰۸ و در عمق ۶ کیلومتری زمین و در ۳۰ کیلومتری قوچان، ۳۵ کیلومتری چاپشلو و ۴۲ کیلومتری چکنه رخ‌ داد.

شهرستان قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد مقدس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha