موکب‌های اندیمشک در رزمایش کمک‌ مومنانه مشارکت می کنند

اندیمشک-ایرنا-رییس ستاد عتبات عالیات اندیمشک گفت: با توجه به ممنوع شدن سفر زمینی زائران اربعین ناشی از محدودیت های کرونایی ،موکب های این شهرستان امسال به جای میزبانی از زائران در رزمایش کمک های مومنانه مشارکت می کنند.

حسن دهقان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط کرونایی، امسال توفیق پذیرایی از ‌زائران کربلای معلی نصیب موکب‌داران اندیمشک نخواهد شد اما در راستای کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه در قالب رزمایش کمک مومنانه و کمک به جبهه سلامت همچنین مبارزه با ویروس کرونا همانند سال گذشته وارد عمل می شوند.

وی تعداد موکب های شهرستان اندیمشک را ۸۵ موکب عنوان کرد و افزود:با برنامه ریزی انجام شده و مشارکت موکب ها و شهروندان رزمایش کمک های مومنانه به مناسبت اربعین در این شهرستان اجرا می شود.

دهقان همچنین با دعوت از آحاد مردم برای بهره‌مندی از فیض توسعه حرم‌ ائمه اطهار(ع) در آستانه اربعین حسینی ساخت و توسعه عتبات مقدسه را سمبل زیبایی از اعتقاد و ایمان مردم خداجوی ایران  اسلامی و شهرستان اندیمشک عنوان کرد و گفت: عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می توانند در این کار خیر سهیم شوند.

رییس ستاد عتبات عالیات اندیمشک  افزود: این اقدام ارزنده، علاوه بر آثار معنوی و اخروی، برکات مادی بسیاری نیز دارد که برکت آن در زندگی جاری خواهد شد.

موکب های شهرستان اندیمشک از زمان شیوع کرونا اقدامات قابل توجهی در راستای کمک به جبهه سلامت داشته اند.

دهقان با اشاره به برنامه ریزی ستاد اربعین اندیمشک برای برگزاری آیین ویژه اربعین حسینی  با  رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: آیین های اربعین حسینی از اول مهرماه به مدت ۱۰ شب با حضور عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) در جوار مقبره شهدای گمنام اندیمشک برگزار می شود.

موکب های اندیمشک پیش از شیوع کرونا ، در ایام اربعین علاوه بر خدمت رسانی به زائران در این شهرستان ، در سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه نیز به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کردند.

اندیمشک در سال های گذشته میزبان میلیون ها زائر کربلا از سراسر کشور بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha