محدودیت واکسیناسیون برای اتباع خارجی مقیم لارستان وجود ندارد

لارستان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اعلام کرد: اتباع خارجی مقیم این شهرستان هیچ گونه محدودیتی برای تزریق واکسن ندارند.

وحید یگانه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تمام افراد بالای ۱۸سال اتباع خارجی مقیم شهرستان های لارستان، اوز و خنج  همچون ایرانی ها می توانند با مراجعه به مراکز تزریق واکسیناسیون نسبت به تزریق دُز نخست یا دوم خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: حتی آن عده از اتباع بیگانه که نمی توانند وارد سامانه سیب وزارت بهداشت شوند و نام نویسی برای تزریق واکسن کنند می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ ترین مرکز جامع سلامت و یا خانه بهداشت محل سکونت اطلاعات خود را ثبت کنند.

یگانه ادامه داد:‌ تزریق واکسن به اتباع بیگانه علاوه بر تضمین سلامتی خود شخص و خانوداه اش برای سلامتی شهروندان به ویژه در آستانه بازگشایی مدارس در برخی مناطق نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: با توجه به اعلام مراکز و خانه های بهداشت، جمعیت اتباع خارجی در لارستان حدود ۲۴هزار نفر است که بیشتر در محله های قدیمی در شهر قدیم لار ساکن هستند.

معاون دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت:‌با توجه به راه اندازی سه مرکز واکسیناسیون در شهر لار و ایجاد زیرساخت ها و امکانات لازم به نظر می رسد استقبال مردم به ویژه افراد بالای ۱۸ سال در برخی مناطق بسیار ضعیف است و  با توجه به بررسی های انجام شده میزان استقبال این افراد برای تزریق واکسن زیر ۵۰ رصد گزارش شده است.

یگانه اظهار داشت:‌ در شهرستان های لارستان ، خنج و اوز به عنوان مناطق زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان ۲۰۱ هزار و ۷۶۱ نفر بالای ۱۸ ساکن هستند که از این تعداد تاکنون حدود نیمی از آنها یعنی ۱۰۱هزار و ۳۱۸ نفر واکسینه شده اند و : هنوز حدودی نیمی از جمعیت بالای ۱۸ سال این مناطق و شهرستان های لارستان، خنج و اوز واکسن نزده‌اند.

وی نتیجه این استقبال ضعیف از واکسیناسیون را خطرناک آن هم در آستانه بازگشایی مدارس دانست و گفت: وضعیت رنگ بندی کرونا هم اینک در شهرهای شرفویه و جویم لارستان به دلیل ضعف محسوس در تزریق واکسن قرمز و فوق قرمز شده است.

یگانه بیان کرد:با توجه به هدف گذاری دانشکده علوم پزشکی و وضعیت خطرناک به ویژه در موج پنجم پوشش بالای ۸۰ درصدی تزریق واکسن مد نظر است که این امر تاکنون محقق نشده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله ۳۸۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha