۶۸ دستگاه رادیاتور برقی تحویل آموزش و پرورش سردشت شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره آموزش‌ و پرورش سردشت گفت: ۶۸ دستگاه رادیاتور برقی برای جایگزین کردن بخاری های نفتی، تحویل مجموعه آموزشی این شهرستان شد.

سیدنجم‌الدین سمیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی این تجهیزات طی سال جاری هیچ مدرسه و کلاس درسی در سطح شهرستان سردشت از بخاری نفتی برای گرمایش کلاس استفاده نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۸۵ مدرسه از بخاری نفتی استفاده می کردند، اضافه کرد: هم اکنون در ۱۹ مدرسه سردشت عملیات تغییر سیستم گرمایشی در حال انجام است و این روند طی ۶ ماهه باقی مانده سال ادامه دارد.

رییس اداره آموزش‌ و پرورش سردشت اظهار داشت: طی سال تحصیلی جدید هم ۲۲ مدرسه کانکسی با میانگین کمتر از ۶ نفر در سطح روستاهای این شهرستان فعال هستند که از دیروز به صورت حضوری آموزش و تحصیل خود را آغاز کردند.

سمیعی اضافه کرد: برای مدارسی که کمتر از ۱۵ دانش آموز دارند هم کلاس ها به صورت حضوری بوده و مابقی مدارس نیز تا اطلاع ثانوی و با اتمام واکسیناسیون دانش آموزان بازگشایی خواهد شد.

سردشت با ۲۵ هزار دانش‌آموز دارای ۳۰۱ مدرسه شهری و روستایی است؛ این شهرستان در جوار مرزهای کشور عراق و ۲۴۴ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha