هوای آذربایجان غربی تا پایان هفته جاری آرام و پایدار است

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هوای استان با توجه به الگوهای پایدار تا پایان هفته آرام و پایدار و بدون پدیده جوی است.

یاسر اشتاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جنوب آذربایجان غربی همچنان وزش باد شدید وجود دارد و در ۴۸ ساعت گذشته دماهای استان سه تا پنج درجه سانتی گراد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه بارشی در ۲۴ ساعت گذشته در استان گزارش نشده است، بیان کرد: افت دما از روز یکشنبه خاتمه می یابد و احتمال افزایش نسبی دماها نیز ممکن است.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین هشت و ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود و این شهرستان گرم ترین شهر استان بوده است.

وی با بیان اینکه تکاب خنک ترین شهر آذربایجان غربی با دمای مثبت پنج درجه سانتی گراد بود گفت: وزش باد ملایم در تمامی نقاط استان ادامه دارد.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha