عضو هیات علمی دانشگاه سمنان مشاور وزیر علوم شد

سمنان- ایرنا- «علی خیرالدین» عضو هیات علمی دانشگاه سمنان، طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مشاور وزیر در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری منصوب شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان،  در حکمی که از سوی محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی در حوزه آموزش عالی ، به موجب این حکم به سمت «مشاور وزیر در امور علمی، تحقیقاتی و فناوری» منصوب می‌شوید .

همچنین در این حکم اهدافی مانند «آموزش و پژوهش هدفمند»، «مهارت افزایی در آموزش و پژوهش»، «مرجعیت و دیپلماسی علمی»، «اشتغال و کار آفرینی»، «کاربردی سازی تحقیقات»، «تولید ثروت از دانش» و «پیگیری تاسیس معاونت فناوری و نوآوری» تعیین و بر ارائه راهکارهایی عملی برای تحقق این اهداف تاکید شده است.

خیرالدین از اساتید برجسته دانشگاه سمنان و تنها استاد ممتاز استان سمنان است که ، بیش از ۴۰ سال سابقه تدریس  در آموزش عالی را داراست.

وی مرداد ماه امسال به عنوان  عضو هیات علمی نمونه کشور بر اساس ارزیابی های وزارت علوم انتخاب شد.

خیرالدین دارای بیش از ۲۰ دانش‌آموخته دکتری تخصصی، و ده‌ها دانش‌آموخته کارشناسی ارشد پس از ارتقاء به مرتبه استادی و در مجموع  دارای بیش از  ۱۲ کتاب تألیفی، بیش از ۵۰۰ مقاله ISI و علمی -پژوهشی و چندین طرح بین المللی و ملی و ثبت اختراع است.

از دیگر افتخارات وی می‌توان به عنوان پژوهشگر برتر سازمان نظام‌مهندسی کشور، رئیس نمونه دانشگاه‌های سراسر کشور، مؤلف کتاب برگزیده استان، سخنران کلیدی در بیش از ۱۵ کنفرانس ملی و بین المللی، سوابق اجرایی درخشان، عضویت در مجامع علمی بین المللی و کمیته ها و قطب‌های علمی اشاره کرد.

همچنین وی در تدوین و بازنگری «آئین نامه بتن ایران» که به تازگی منتشر شد، در جایگاه عضو کمیته فنی همکاری داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha