سه کورت اسکواش در پارس‌آباد مغان ایجاد می‌شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره ورزش و جوانان پارس‌آباد (مغان) از راه‌اندازی سه کورت اسکواش در این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایرنا، حسن ایمان‌نژاد روز چهارشنبه در دیدار رئیس هیات اسکواش استان اردبیل گفت: زمینی در یکی از مجموعه‌های ورزشی شهرستان پارس‌آباد برای احداث کورت سه طرف دیوار مکان‌یابی خواهد شد تا اقدام‌های لازم برای ایجاد زیرساخت‌های این رشته ورزشی صورت گیرد.

وی افزود: برای شروع این رشته ورزشی در پارس‌آباد با شناسایی سالنی چند منظوره و ایجاد کورت، زمینه برای فعالیت علاقه‌مندان اسکواش در این شهرستان فراهم خواهد شد.

رئیس هیات اسکواش استان اردبیل نیز در این دیدار خواستار تعیین مکانی برای آغاز فعالیت ورزشکاران شهرستان پارس‌آباد در قالب اسکواش باز و اسکواش سه طرف دیوار شد.

علی ساجدی اضافه کرد: همچنین باید در سریع‌ترین زمان ممکن هیات رئیسه و اعضای هیات معرفی شوند و اقدام لازم به منظور دریافت شناسه ملی برای هیات اسکواش شهرستان پارس‌آباد صورت گیرد.

اسکواش (دیوار توپ) که برای نخستین بار در سال ۱۸۳۰ در مدرسه هارو انگلستان ابداع شد، ورزشی راکتی است که به صورت تک‌نفره (۲ بازیکن) و ۲ نفره (۴ بازیکن) در زمینی احاطه‌شده با دیوارهای شیشه‌ای و توپ و راکت مخصوص انجام می‌شود.

شهرستان پارس‌آباد با جمعیت بیش از ۹۰ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۲۰ کیلومتری شمال اردبیل در جوار نوار مرزی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha