مدرسه اشتغال دانشگاه شریف در پارک علم و فناوری سمنان راه‌اندازی شد

شاهرود - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: مدرسه اشتغال دانشگاه شریف شعبه استان با همکاری این دانشگاه و به منظور تربیت نیروی کار متناسب با نیازها فعالیت خود را آغاز کرد.

محسن نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : این مدرسه نیازهای واقعی اشتغال و مهارت سازمان ها، اداره ها، نهادها و شرکت های خصوصی را دریافت و متناسب با آن نیرو تربیت می کند.

وی با بیان اینکه مدرسه اشتغال شریف شعبه استان سمنان اشتغال مهارت‌محور را متناسب با نیازها برنامه ریزی می‌کند، تصریح کرد: این مرکز با هدف مهارت افزایی افرادی که می خواهند به بازار کار متصل شوند، راه اندازی شد.

نظری با اشاره به اینکه مهارت و آموزش نباید جدا از موضوع صنعت باشد، اظهار داشت: در بسیاری از موارد افرادی که از دانشگاه ها دانش‌آموخته و وارد صنعت می شوند مهارت لازم را ندارند و یا آن آموزش و دوره ای که طی کردند متناسب با آن چیزی که سازمان و صنعت نیاز دارند، نیست.

به گفته وی، دوره های دیگری هم در این مدرسه اشتغال تدارک دیده شده تا در جهت رونق اشتغال گام برداشته شود.

رویداد «ایده شو کشاورزی» ۲۸ مهر در شاهرود برگزار می شود

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان ابراز داشت: این پارک با هدف شناسایی ایده ها، صاحبان ایده و برقراری ارتباط میان ایده پردازان و صاحبان سرمایه، فعالان صنعت و جذب در پارک، این رویداد را برگزار می کند.  

نظری ادامه داد: محورهای این رویداد هوشمندسازی و مکانیزاسیون، مزرعه تا بازار و مصرف کننده، محصولات جدید متناسب با اقلیم، بهینه سازی مصرف آب، مقابله با سرمازدگی، پایش و سنجش از راه دور و کشت طبقاتی است. 

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه کشاورزی فقدان ورود فناوری و ایجاد زمینه بیشتر برای بهره وری در صنایع کشاورزی است، افزود: ورود فناوری در بسته بندی های نسل جدید، گلخانه های هوشمند، کشت و صنعت های نسل جدید، سموم و آفت کش های جدید می تواند در بهره وری و میزان برداشت بالای محصول بسیار تاثیرگذار باشد.

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان ابراز داشت: در این رویداد شرکت ها ، موسسات و صنایع کشاورزی و صاحبان سرمایه که به نوعی مرتبط با کشاورزی هستند ، در نشستی با حضور افراد صاحب محصول و ایده تبادل نظر می کنند تا زمینه ارتقای رونق کشاورزی در استان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه این رویداد جهت معرفی فناوری است تا اتصال واقعی بین صنعت و شرکت های دانش بنیان و فناور برقرار شود، اظهار داشت: در این " ایده شو " تمام فناوری ها به گلخانه داران و کشت و صنعت های بزرگ استان معرفی می شود.

نظری با اشاره به اینکه در پایان این رویداد جوایزی به نفرات اول تا سوم اهداء می شود، ادامه داد: نفرات برتر این رویداد در پارک علم و شتاب دهنده " اگری تک " یا فناوری کشاورزی با شرایط ویژه پذیرش می شوند.  

 امضا یادداشت تفاهم پارک علم و فناورزی استان سمنان با کشور ترکیه 

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان ادامه داد : در راستای توسعه فعالیت‌های پارک علم و فناوری استان سمنان در عرصه بین‌الملل ، نخستین یادداشت تفاهم همکاری بین این پارک  و پارک «مرسین» ترکیه در  شهریور امسال  به امضا رسید.

  به گفته وی ،  این تفاهم‌نامه  شامل مواردی مانند،  ارائه خدمات مشاوره توسط  دو طرف ، توسعه و اجرای برنامه های مشترک شتابدهی و توسعه کارآفرینی، دوره‌های آموزشی مشترک برای استارت آپ‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، ارتباط شرکت‌های فناور دو کشور، برگزاری سمینارها و انجام پروژه‌های بین المللی  است که به زودی هیاتی از پارک مرسین از پارک استان سمنان بازدید خواهند داشت.

پارک «مرسین» یکی از پارک‌های بزرگ علم و فناوری ترکیه به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات است.

پارک علم و فناوری استان سمنان  شهریور  سال ۱۳۸۱ بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، همزمان با تبدیل یا ادغام سایر مراکز استانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فعالیت خود را در استان سمنان در شهرستان شاهرود آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha