بیماران قلبی در معرض انواع شدید کرونا هستند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیماران قلبی در معرض انواع شدید ویروس کرونا قرار دارند و باید بیش از سایر اقشار پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیماران قلبی بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع شدید کووید ۱۹ هستند و متاسفانه به علت ترس از این بیماری از مراقبت و معاینات منظم قلب خود غفلت می کنند.

وی یادآور شد: علیرغم کثرت مرگ های ناشی از کووید ۱۹ بیماری های قلبی عروقی با ۱۸.۶ میلیون مرگ در سال کماکان رتبه اول مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: در کشور و استان هم اولین علت مرگ و میر به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۴۱ درصد علت اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر در استان ایلام سال ۹۹ به دلیل بیماری های قلبی عروقی بوده است.

صادقی فر اظهار داشت: متاسفانه از هر ۱۰ نفر که در سن بین ۳۰ تا ۷۰ سال هستند، یک  نفر به علت بیماری قلبی عروقی فوت می کند.
وی، مصرف دخانیات، دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا، اضافه وزن و چاقی، کم تحرکی و تغذیه نامناسب را از مهمترین عوامل ابتلا به بیماری های قلبی عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کلسترول خون بالا با ۱۹ درصد، اضافه وزن و چاقی ۴۴ درصد، کم تحرکی ۵۵ درصد و مصرف دخانیات ۷ درصد علت بیماری قلبی را در استان تشکیل می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امسال روز جهانی قلب در روز هفت مهر ماه با شعار «برای حفظ سلامت قلب خود، خانواده و جامعه قلب های خود را با سلامتی پیوند بزنیم»برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha