۱۲ هزار تست کرونا از زائران در مرز مهران گرفته شد

ایلام - ایرنا - معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر از زائران اربعین در مرز مهران از ۲۸ شهریور تا هفتم مهر ماه نمونه گیری کرونا شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز پنجشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: ۱۵۱ نیروی بیماریابی و مراقبت مرزی در مهران حضور دارند که به صورت ۲۴ ساعته به ارائه خدمات بیماریابی، نمونه گیری و آموزش های لازم با محوریت بیماری کرونا مشغول هستند.

وی افزود: این نیروها مربوط به حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام و شبکه های بهداشتی درمانی تابعه، نیروهای مسلح (سپاه، ناجا و ارتش)، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و دانشگاه علوم پزشکی همدان و هلال احمر هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص آخرین آمار بازگشت زائران از مرز مهران در حوزه بهداشت گفت: علاوه بر کرونا، در مورد بیماری هایی از جمله آنفلوآنزا، التور، سایر بیماری های گوارشی و مسمومیت ها نیز نمونه گیری و بیماریابی لازم در دستور کار مراقبین سلامت پایانه مرزی است.

صادقی فر با بیان اینکه خدمات نیروهای بهداشتی بدون وقفه به صورت شبانه روزی و در سه شیفت در دست انجام است، تاکید کرد: تا خروج آخرین زائر، مراقبت های سلامت در پایانه مرزی بر اساس نظام مراقبت سندرومیک ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha