ولایت مداری یکی از جلوه های وجود بابرکت آیت الله حسن زاده آملی بود

کرمان - ایرنا - امام جمعه موقت رفسنجان با اشاره به اینکه آیت الله حسن زاده آملی سیر و سلوک علمی و عملی داشت گفت: یکی از جلوه های وجود بابرکت ایشان ولایت مداری و داشتن مواضع انقلابی و همراهی ایشان با نهضت امام خمینی (ره) بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمود حسینی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان ارتحال عالم ربانی آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت و افزود: وی زندگی سراسر افتخار و  سیر فلسفی داشت و عالمی فقیه و عرفانی بود.

وی اظهار داشت: این شخصیت برجسته با نصب العین قرار دادن فرمایش امام علی (ع)، بیش از نیم قرن با غواصی در بحر معارف ناب، گوهرهای کمیابی را صید و آن ها را برای هدایت بشر انفاق کرد.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه آیت الله حسن زاده آملی سیر و سلوک علمی و عملی داشت خاطرنشان کرد: یکی از جلوه های وجود بابرکت ایشان ولایت مداری وی بود و مواضع انقلابی و همراهی ایشان با نهضت امام خمینی (ره) همراه بود و این مرد بزرگ در مسیر انقلاب خدمات بسیاری ارائه کرد.

وی همچنین به گزیده ای از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان در اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: معظم له فرمودند جهاد تنها شمشیر و اسلحه به دست گرفتن نیست بلکه جهاد فکری، جهاد تبلیغی دین اسلام و جهاد روشنگری نیز هست.

وی اظهار داشت: یکی از انواع جهادها آگاه سازی مردم بدون ایجاد فتنه است لذا آگاه سازی باید همراه با شفافیت سازی بدون فتنه و بدون تهمت زدن و ایجاد تنفر و جنجال باشد.

حجت السلام حسینی نسب تصریح کرد: انسان ها در برابر ناملایمات باید همواره استقامت داشته باشند و از تهمت زدن به دیگران پرهیز کنند که همان تقوای الهی است.

وی همچنین به ۹ مهرماه روز جهانی سالمند اشاره و با بیان کرد: این دوره سالمندی همانند دوران کودکی و جوانی یکی از مراحل زندگی انسان است امّا دوران سالمندی یک فرد، با تحلیل قوا و کم شدن تحرکات جسمی همراه است که اینجا فرزندان باید والدین خود را بیشتر از هر زمان دیگر رسیدگی کنند و به نیازهای عاطفی و مادی آن ها بیشتر اهمیت دهند و نیاز محبت آن ها را فراهم و برآورده کنند.

حجت الاسلام حسینی نسب در بخش دیگر از سخنان خود به هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: این هفته برای ما یادآور رشادت های غیور مردان است.

حجت الاسلام حسینی نسب همچنین شهادت علی لندی جوان ۱۵ ساله را نیز تسلیت گفت و افزود: کار این جوان شبیه بسیجیان دوران دفاع مقدس بود و با شجاعت وارد آتش شد و جان انسان ها را نجات داد.

وی ادامه داد: او حسین فهمیده زمان ما است و هر دو در زمان خویش این نکته را متذکر شدند که مرد بودن به سن و سال نیست بلکه به شناخت تکلیف و عمل به موقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha