شوراهای اسلامی استان دارای جایگاه مهمی در کشور هستند

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی گفت: جایگاه شوراهای اسلامی استان بسیار مهم است به طوری که می‌تواند به دولت لایحه و به مجلس شورای اسلامی طرح پیشنهاد دهد .

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی استان، افزود: شوراهای اسلامی مدتی مغفول مانده بود که در دولت اصلاحات این حق طبیعی مردم تحقق یافت و شوراهای اسلامی استان آغاز به کار کردند.

وی ادامه داد: شاید گلایه هایی وجود داشته باشد ولی مردم سالاری دینی در ۴۰ سال گذشته در کشور حاکم شده است به طوری که در دنیا بدون اغراق نمی توان چنین شرایطی را پیدا کرد که انتخابات تبلور و تجلی رای مستقیم مردم باشد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه هرساله بیش از یک انتخابات در کشور انجام می شود، گفت: کاستی هایی وجود دارد ولی روند به سمت و سویی است که اراده مردم تحقق یابد و قانون حاکمیت مردم در سرنوشت خود به صورت انتخاب نمایندگان در کشور اجرا می شود که توانسته است تا حدی از تمرکزگرایی جلوگیری کند .

وی اظهار کرد: اکنون در دنیا حکمروایی خوب که براساس مردم سالاری است بر چند اصل از جمله مشارکت جویی مردم، مسوولیت پذیری، اجماع محوری، قانونگرایی، شفافیت و پاسخگویی تاکید دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اعضای شوراهای اسلامی باید در بین مردم باشند تا خواست و نظرات مردم منعکس شود، گفت: شوراهای اسلامی هر شهر باید با گروه های مرجع، دانشگاه ها، رسانه ها، صاحبان فکر و اندیشه در ارتباط باشند.

وی با بیان اینکه تعریف درست توسعه یعنی توجه به تمام ابعاد یک پدیده، اضافه کرد: برای توسعه استان باید تمام شهرها، بخش ها و روستاها توسعه یابد.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه در شورای اسلامی استان باید مسایل تمام شهرها مطرح و تصمیم گیری استانی شود، گفت: در غیر این صورت یک بخش رونق می یابد و بخش دیگر محروم می ماند که این امر به نابرابری دامن زده و مانع توسعه متوازن استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی زیبنده شهر نیست و این به دلیل دافعه روستا و جاذبه شهری است، گفت: اکنون به توسعه روستا ها توجه جدی می شود تا با ایجاد امکانات در روستاها نابرابری از بین رفته و از مهاجرت روستاییان جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، در این جلسه شهرام دبیری به عنوان رییس شورای اسلامی استان، مسلم فریدونی نایب رییس، خالق عبادی پور منشی اول، علی صدیقی منشی دوم، یوسف نامور سخنگو و آرش پاشاپور خزانه دار شورای اسلامی استان و شهرام دبیری، وحید نوروززاده و بهنام مفضفی به عنوان نمایندگان شورای اسلامی آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها انتخاب شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha