پاسخ مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتسال به حواشی اخیر جام جهانی

تهران- ایرنا- مربی دروازه‌بانان تیم ملی فوتسال گفت: برخی صحبت‌های غیرکارشناسانه، شایعاتی بی‌اساس و از سر بغض و کینه باعث شد مواردی را بیان کنم و ضمن آنکه یک طیف هدایت شده، قصد داشتند تا با ایجاد اختلاف، اتحاد و انسجام تیم ملی را بر هم بزند.

«میشل پطروس» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص حضور تیم ایران در جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال اظهار داشت: در این برهه زمانی تمایلی به انجام مصاحبه نداشتم. برای کار در تیم ملی هدف‌گذاری انجام دادیم که به قهرمانی جهان دست یابیم تا دل مردم عزیز کشورم و خانواده فوتسال را شاد کنیم، اگر چه هدفی سخت را انتخاب کردیم و به دلیل عدم دستیابی به آن از مردم عزیز و خانواده فوتسال پوزش می‌طلبم.

وی ادامه داد: اما برخی صحبت‌های غیرکارشناسانه، شایعاتی بی‌اساس و از سر بغض و کینه باعث شد یکی دو نکته را بسیار کوتاه به اطلاع عزیزان برسانم. هدف دفاع از عملکرد دروازبانان تیم ملی فوتسال را ندارم چرا که آمار و ارقام خود گویای همه چیز است. با توجه به میانگین مهار توپ (بیش از ۱۳ سِیو در هر مسابقه حتی با وجود مسابقه خاص ما با ازبکستان که در نهایت موجب صعود به دور بعد شد) میانگین گل‌های خورده تیم ملی در این دوره اختلافی فاحش دارد با زمانی که پیشکسوت محترم و مربی دروازبانان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۴ حضور داشت و جای تعجب است علم و آگاهی ایشان به تاکتیک‌های دفاعی و فن دروازبانی، نه آنجا و نه حتی در لیگ‌های داخلی یاریگرشان نبوده و به راحتی تیم‌های معتبری را به انتهای جدول و حتی لیگ‌های پایین‌تر سوق داده است.

مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتسال اضافه کرد: او مطمئن باشد هیچ فدراسیونی با مصاحبه مربی انتخاب نمی‌کند بلکه رزومه و عملکرد هر کسی می‌تواند مبنای انتخاب هر مربی باشد.

پطروس تصریح کرد: بحث دیگر این است که در این مدت و حتی قبل از جام جهانی، یک طیف هدایت شده به خصوص در صفحات مجازی طراحی شد تا با ایجاد اختلاف میان اینجانب و بزرگترها در تیم ملی اتحاد و انسجاممان را بر هم زند. در روزهای ماقبل جام بدلیل تدریس در کلاس‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و آشنایی با زبان انگلیسی، از طرف فدراسیون به عنوان رابط و مسئول هماهنگی با فیفا جهت دریافت اطلاعات و آمار فنی کلی مسابقات و ارائه آن به گروه آنالیز معرفی شدم که در همین راستا در جلساتی چه حضوری و چه وبیناری در فدراسیون شرکت کردم که دوستان ناآگاه و بی اطلاع با ایجاد شک و شبهه در میان خانواده فوتسال سعی بر سیاه‌نمایی داشتند و جالب اینجاست که همچنان بر این امر پایبندند.

وی بیان کرد: در نهایت تلاش اینجانب و همکاران عزیزم در جایجای کشور عزیزمان، ارتقاع سطح فنی و عملکرد دروازبانان و مربیان دروازبانی بوده است. بطور قطع این تلاش کامل و کافی نبوده اما در مورد زحماتی که کشیده شده قطعا مرور زمان بهترین قاضی خواهد بود که به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.

پاسخ مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی فوتسال به حواشی اخیر جام جهانی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha