بودجه تعیین شده کفاف حضور تیم والیبال قزوین را در لیگ یک نمی‌دهد

قزوین – ایرنا – دبیر هیات والیبال استان قزوین گفت: بودجه تعیین شده برای حمایت از تیم‌های شهرداری قزوین در لیگ دسته یک بسیار ناچیز است و کفاف هزینه‌های آنها را نمی‌دهد.

اسدالله شاهمرادزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری قزوین در سال جدید با توجه به تغییر رویکرد شورای ششم، سیاست خود را از تیمداری تغییر داده است و دیگر حمایت سال های گذشته را از تیم های ورزشی استان برای شرکت در سطح اول باشگاه های کشور ندارد.

وی اظهار داشت: هزینه تعیین شده برای حمایت از تیم های ورزشی استان در لیگ های برتر کشوری خیلی کم است و تقریبا ما از شنیدن این عدد و رقم، غافل گیر شده ایم و در حال حاضر دیگر کاری از دست ما برای جذب حامی مالی برنمی آید.

این مسوول افزود: شهرداری قزوین امسال برای حمایت از دو تیم بسکتبال و والیبال مردان و زنان حداکثر ۲ میلیارد تومان تعیین کرده که مبلغ بسیار اندکی است و کفاف هزینه های جاری این تیم ها را نمی دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به بررسی صورت گرفته فقط یک تیم والیبال مردان در لیگ دسته اول کشور به سه میلیارد تومان بودجه نیاز دارد ولی تیم والیبال بانوان با یک میلیارد تومان قابل مدیریت است.

این مسوول ورزشی گفت: امیدواریم شورای اسلامی شهر قزوین همچنان سیاست حمایت از تیم های ورزشی را دنبال کند و امسال حمایت بیشتری از تیم های استان در لیگ دسته اول داشته باشد تا والیبال و بسکتبال استان که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشتند ضربه نخورند و عقب نمانند.

وی با اشاره به متضرر شدن بازیکنان از اجرای این سیاست، گفت: با اجرای این تصمیم و کاهش بودجه تیم های شهرداری، برخی از بازیکنان استان مجبورند به استانها و شهرهای دیگر منتقل بشوند که برای این بازیکنان و ورزش استان قزوین خوب نیست.

دبیر هیات والیبال استان قزوین گفت: با توجه به اینکه آرام آرام بساط کرونا در حال جمع شدن است باید شهرداری قزوین حمایت خود را از تیم های ورزشی بیشتر کند تا چرخ ورزش استان با سرعت بیشتری به گردش درآید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ورزشکاران استان در رشته های والیبال و بسکتبال، تمرینات خود را شروع کرده اند ولی در حالت بلاتکلیفی هستند و از مسوولان استان از جمله  استاندار و نمایندگان استان در مجلس می خواهیم به این مساله ورود کنند و حمایت بیشتری از تیم های ورزشی داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha