خانواده‌ها نگران تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان نباشند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به اینکه دانش‌آموزان واکسن سینوفارم تزریق می‌کنند، گفت: خانواده‌ها نگران تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان نباشند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: بر اساس بررسی های انجام شده تزریق این واکسن برای دانش آموزان مشکلی در پی ندارد.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه اکنون تزریق واکسن دانش آموزان شروع شده اما بسیاری از والدین مقاومت می کنند و خانواده ها  نگران دانش آموزان خود هستند، هرچند برای تزریق واکسن نیازی به رضایت والدین نیست اما وزارت آموزش و پرورش باید بخشنامه تزریق واکسن کرونا را هرچه سریعتر ابلاغ کند تا با ایمن سازی مدارس شاهد فعالیت دوباره آنها باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: هم اکنون برخی از مدیران به خاطر عدم ارسال بخشنامه وزارت همکاری لازم در خصوص تزریق واکسیناسیون را انجام نمی دهند به همین دلیل روند واکسینایون دانش آموزان کند است.

روند ابتلا و بستری در ایلام همچنان بالاست

دکتر کریمیان تاکید کرد: بر اساس آمار روند آمار ابتلا و بستری ها با توجه به مقایسه با پیک های قبلی همچنان در استان بالا ست و تا روزهای آرامش فاصله زیادی داریم.

وی شهرستان های ایوان، چرداول و ملکشاهی را جزو مناطق پرخطر از نظر وضعیت آمار ابتلا برشمرد و گفت: این شهرستان ها دارای آمار بالاتری نسبت به سایر نقاط هستند و کمترین میزان واکسن را نیز تزریق کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام شمار بستری های امروز را  ۱۳۵ نفر اعلام کرد و گفت:  ۹۹ نفر از این افراد بستری موقت و مابقی در مراکز درمانی استان بستری شده اند، هشت بیمار  بدحال نیز در آی سی یو بستری هستند.

کریمیان افزود: با توجه به تردد زائران انتظار می رود در هفته اینده آمار ابتلا به کرونا در استان تا حدودی افزایشی باشد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مراسم بازگشت زائران امسال از مرز مهران آبرومندانه برگزار شد و انتظار داریم برای سال های آینده با توجه به پیش بینی افزایش آمار زیرساخت های درمانی و بهداشتی در این مرز نیز توسعه یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha