دستگاه ها یاریگر پلیس اقتصادی برای مقابله با قاچاق کالا باشند

ایلام- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: دستگاه های امنیتی انتظامی این استان اهتمام ویژه ای در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارند که در این راستا نیاز است همه سازمان ها پلیس اقتصادی را در این عرصه یاری کنند.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی شامگاه دوشنبه در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار داشت: قاچاق کالا بعنوان یک چالش اقتصادی مانع جدی بر سر تجارت است و کشور را متحمل هزینه ها و خسارت های زیادی می کند.

وی افزود: قاچاق کالا نظام اقتصادی کشور را مختل و تصمیم گیری ها را با مشکل مواجه و آسیب های جدی به تولید وارد می‌کند.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: همه دستگاه ها علاوه بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از تولید ملی حمایت و موجبات اشتغال پایدار را فراهم کنند.

فتاحی تاکید کرد: قاچاق ارز نیز بعنوان یک فعالیت غیرقانونی باید بطور جدی با آن مقابله شود، چرا که قاچاق خسارات زیادی به کشور وارد کرده است و کاهش تولیدات داخلی و افرایش بیکاری جوانان را در پی دارد.

وی به اهمیت مبارزه با قاچاق در کشور اشاره کرد و یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا به قدری در جامعه مهم است که مقام معظم رهبری برای آن حکم شرعی صادر کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام، کارنامه دولت را در مقابله با قاچاق بسیار رضایت بخش و قابل دفاع ذکر کرد و افزود: امیدواریم با تلاش جهادی نیروهای انتظامی و امنیتی و نیروهای مرزبانی تلاش شبانه روزی برای مقابله با قاچاق همچنان تداوم داشته باشد.

فتاحی ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه همه دستگاه های شاهد افزایش روند تولید، افزایش میزان اشتغال و کاهش حجم کالا قاچاق در کشور و استان باشیم که تحقق این مهم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین خواستار مشارکت گروه های مردمی، تشکل ها و سازمان مردم نهاد برای مقابله با قاچاق کالا در استان شد و گفت: هر کجا مردم وارد عرصه شدند دولت نیز در اجرای برنامه های خود موفق بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha