بازدید سرپرست حجاج ایرانی از شهرک سینمایی نور

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی همزمان با رحلت رسول مکرم اسلام (ص) از شهرک پیامبر اعظم (شهرک سینمایی نور) و لوکیشن دو شهر در فیلم محمد رسول الله (ص) بازدید کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی به همراه شماری از معاونان و مدیران بعثه مقام معظم رهبری شب گذشته با حضور در شهرک سینمایی نور از لوکیشن دو شهر در فیلم محمد رسول الله (ص) بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در این بازدید با توضیحات دست اندرکاران شهرک سینمایی نور با ویژگی‌های بزرگترین شهرک سینمایی ایران که در جاده قم احداث و در آن با استفاده از امکانات سبک و مقاوم، شهرهای مکه و مدینه در صدراسلام شبیه سازی شده است، آشنا شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این بازدید ضمن تجلیل و تقدیر ازساخت این شهرک سینمایی خاطرنشان کرد: تلاش‌های خوبی برای ساخت مکان‌های مربوط به زمان طلوع اسلام صورت گرفته است و به نظر می‌رسد تهیه پیوست فرهنگی و تاریخی بازدید بازدیدکنندگان را تاثیرگذارتر خواهد کرد.

وی ازدست اندرکاران این شهرک خواست به نحوی برنامه ریزی کنند که مخاطبان در بازدید از این مکان، با فضاسازی های مناسب به نحوه زندگی و خاندان رسول خدا بیشتر توجه کنند و ذهن شان به قلب تاریخ روانه شود.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: دردوران پیامبر(ص) زحمات فراوانی برای تنومند شدن درخت اسلام کشیده شد و ارائه مستندهای تاریخی زمان زندگی پیامبر از دو شهر مکه و مدینه برای مردم بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با قدردانی از تلاش‌های مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول‌الله، ساخت فیلم کامل زندگی حضرت محمد (ص) را اقدامی ارزنده توصیف کرد و افزود: ساخت چنین فیلم‌های مذهبی- تاریخی بخصوص فیلم‌هایی که با تاریخ اسلام گره خورده، برای مردم بسیارآموزنده وجذاب است و کارگردانانی همچون مجیدی می‌توانند با تولید اینگونه آثار، تاریخ اسلام را به جامعه معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خواستار حمایت مسئولان از تولید آثار فاخر سینمایی با موضوع اسلام شد و ساخت چنین آثاری را موجب شناخت بیشتر مردم با مستندهای تاریخ گذشته دانست.

شهرک سینمایی نور در ۵۵ کیلومتری جاده تهران و قم با ۲۲۰ هکتار مساحت واقع شده است. شهرکی که در آن  دکور  مستندهای تاریخی شهرهای مکه، مدینه و کلیسای بحیرا در شهر بصرای شام در مقیاس مختصات واقعی طراحی و ساخته شده‌ است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha