۱۴ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84494824
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از دامپزشکی کردستان

سنندج - ایرنا - کشف ۳۰۰ شیشه داروی دامی قاچاق، توقیف سه محموله مرغ زنده غیرمجاز در کامیاران و کشف و ضبط ۲۳۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در بیجار، عناوین سه خبر از دامپزشکی کردستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل دامپزشکی کردستان  روز چهارشنبه اظهار داشت: ۳۰۰ شیشه داروی دامی قاچاق و فاقد مجوز در یکی از شهرستان های مرزی استان کشف و ضبط شد.

مجتبی ورمقانی افزود: کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان این داروها را در راستای اجرای طرح رصد و پایش دارو و واکسن، پس از کسب دستور از مقام قضایی، از خودروی یک کاردان دامپزشکی در حین توزیع و فروش در یکی از شهرستان های مرزی کشف و ضبط کردند.

وی بر برخورد جدی با خاطیان و قاچاق داروی دام در استان تاکید کرد و ادامه داد: پرونده این تخلف برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

شناسایی و توقیف سه محموله مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی قرنطینه ای حمل در کامیاران 

سرپرست شبکه دامپزشکی کامیاران نیز گفت: در ۲۴ ساعت  گذشته سه خودروی حامل مرغ زنده بدون مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای حمل توسط اکیپ‌های بازرسان دامپزشکی شناسایی و توقیف شد.

عباس گلی اضافه کرد: این محموله‌ها به قصد خروج از استان حمل می‌شد که شناسایی و با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به توقیف محموله ها اقدام شد.

وی خواستار همکاری مردم و اطلاع رسانی در صورت مشاهده عرضه خارج از شبکه مرغ و فرآورده های گوشتی شد و اظهار داشت: این سه محموله در مجموع، ۶ هزار و ۲۳۰ کیوگرم وزن داشت.

کشف و ضبط ۲۳۰ کیلوگرم فرآورده های خام دامی فاسد در بیجار

رییس شبکه دامپزشکی بیجار هم از کشف و ضبط ۲۳۰ کیلو گرم انواع فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد. 

هادی اسکندری افزود: در راستای تامین فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی برای شهروندان، بازرسان بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی بیجار در بازدیدهای سر زده و منظم از مراکز عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان، این فرآورده‌ها را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه برخورد جدی با عرضه قاچاق و غیربهداشتی فرآورده های خام دامی در شهرستان در دستور کار است، ادامه داد: پس از تنظیم صورتجلسه ضبط فرآورده و ارجاع آن به مراجع قضایی، محموله یاد شده معدوم سازی شد.

جمعیت دامی استان کردستان حدود ۲ میلیون و ۲۱۰ هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و ۲۰۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) است. هم اکنون در این استان ۷۶۸ واحد پروش طیور شامل مرغداری گوشتی، تخم گذار و جوجه ریزی، پرورش بوقلمون، شترمرغ و سایر با ظرفیت سالانه ۱۷ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۴۹ قطعه فعال است.

استان کردستان یکی از مناطق دام خیز و دامپرور کشور محسوب می‌شود که تولید سالانه آن حدود ۲۴ هزار تُن گوشت قرمز و ۱۸۱ هزار تن شیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha