سرمای شبانگاهی همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با فرا رسیدن فصل پاییز و در پی کاهش دمای هوا، دمای کمینه برخی از نقاط این استان در شامگاه پنجشنبه، به یک درجه سانتی گراد زیر صفر کاهش می یابد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش شدید باد، افزایش ابر و غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در ساعت های بعدازظهر سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد و در برخی از نقاط ممکن است تا ۸۰ کیلومتر در ساعت نیز برسد.

باقری شکیب تاکید کرد: افزایش سرعت وزش باد از روز چهارشنبه موجب بروز غبار محلی می شود و میزان آن در مناطق شرقی استان بیشتر از سایر نقاط است.

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز با افزایش میزان رطوبت و حجم ابرها، احتمال بارش پراکنده در نقاط پر ارتفاع و کوهستانی استان وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: فامنین و ملایر با ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار و قهاوند با یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۲ و ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha