تردد مسافر از مرز باشماق مریوان تا پایان انتخابات عراق ممنوع شد

سنندج - ایرنا - فرماندار مریوان گفت: تردد مسافر از مرز بین‌المللی باشماق این شهرستان تا پایان انتخابات پارلمانی عراق ممنوع شد.

آرتیکاس اقبال روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تردد مسافر از مرز بین‌المللی باشماق مریوان تا دهم اکتبر مصادف با ۱۸ مهرماه سال جاری به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی کشور عراق از سوی طرف عراقی ممنوع اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از پایان انتخابات تردد مسافر از این مرز دوباره برقرار می‌شود، اضافه کرد: شرط تردد مسافر از این مرز بعد از انتخابات ارائه کارت واکسیناسیون کرونا خواهد بود و افرادی که واکسن ترزیق نکرده باشند حق تردد از این مرز را نخواهند داشت.

فرماندار شهرستان مریوان یادآور شد: پیش از این تردد مسافر از این مرز برای افرادی هم چون تجارو فعالان اقتصادی و کارگران امکان پذیر بود که بعد از پایان انتخابات عراق تردد این افراد هم مشروط به زدن واکسن کرونا خواهد بود.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق قرار است روز دهم اکتبر برابر با ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ برای انتخاب ۳۲۰ نماینده پارلمان این کشور برگزار شود.

پایانه مرزی باشماق مریوان در سال ۱۳۸۵ به عنوان مرز رسمی شناخته شده است و در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید؛مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

شهرستان مرزی مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha