مجامع بین‌المللی از اَعمال ضدبشری در افغانستان حمایت نکنند

قم - ایرنا - آیت الله لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در واکنش به حادثه تروریستی قندوز افغانستان در پیامی آورده است: مجامع بین المللی اگر نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند این اَعمال ننگین و ضدبشری را محکوم کنند و از حربه سکوت به نفع آدم‌کشان استفاده می‌کنند، لااقل از آنان حمایت ننمایند.

به گزارش شنبه شب پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید در متن این پیام آمده است: جنایات وحشیانه روز جمعه در مسجد قندوز افغانستان که منجربه شهادت تعداد زیادی از نمازگزاران و مردم بی گناه شد را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) و خانواده های داغدار و مصیبت‌زده تسلیت می گویم.

پیام ادامه یافته است: آیا دولت‌ها، ندای مظلومیت آوارگان و برادران و خواهران بی‌خانمان افغانستانی را نمی‌شنوند که در این فصل سرما در بیابان‌ها و کوه‌ها با بدترین وضعیت زندگی نموده و از امکانات اولیه محروم هستند؟، آیا مجامع بین المللی که خود را حامی محرومان و مظلومان می‌دانند، غارتگری تروریست‌ها و آتش‌زدن خانه و کاشانه مردم بی‌دفاع را نمی‌بینند؟

پیام می‌افزاید: آیا مشاهده نمی‌کنند که هر روز و هر شب تعداد زیادی از انسان‌ها به دست گروهای از خدا بی‌خبر و دور از انسانیت شهید می‌شوند و خانواده‌هایی را داغدار می‌نمایند؟، چرا سازمان ملل متحد و مجامع بین المللی به وظیفه خطیر خود عمل نمی‌کنند؟

آیت الله صافی در ادامه تاکید کرده است: اگر نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند اعمال ننگین و ضدبشری آنها را محکوم کنند و از حربه سکوت به نفع آدم‌کشان استفاده می‌کنند، لااقل از آنان حمایت ننمایند!

پیام حاکیست: اینجانب از دولت‌های مستقل و مردم آزادی‌خواه جهان می‌خواهم که نگذارند این گروه ضد انسانی، بیش از این به جنایات هولناک خود ادامه دهد و از تمام کسانی که وجدان انسانی آنها بیدار است به‌ویژه از برادران و خواهران ایمانی درخواست دارم که در این برهه از زمان، هر اندازه توان دارند به مردم مظلوم و غارت‌زده افغانستان کمک نمایند و به یاری آوارگان و بی‌پناهان بشتابند و به وظیفه انسانی و دینی خود عمل نمایند.

در انفجار انتحاری که روز جمعه شانزدهم مهرماه جاری در مسجد شیعیان شهرستان سیدآباد استان قندوز واقع در شمال افغانستان رخ داد، دست‌کم ۲۰ تَن شهید و ۳۰ تَن نیز زخمی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha