انتخابی جام جهانی قطر در قاره اروپا؛ هفت دیدار و ۲۰ گل

تهران- ایرنا- دیدار های مرحله انتخابی فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه اروپا دنبال شد و در پایان طی هفت دیدار برگزار شده، در مجموع ۲۰ گل از خط دروازه‌ها گذشت.

به گزارش ایرنا، در ادامه مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی شنبه شب ۱۷ مهرماه و از ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه هفت دیدار به طور همزمان برگزار شد که این نتایج به دست آمد.

از گروه A تیم های لوکزامبورگ و صربستان به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود صربستان خاتمه یافت. داسان جاهوویچ در دقیقه ۶۸ تنها گل این بازی را به ثمر رساند.

در این گروه و در دیداری غیررسمی، پرتغال با گل‌های کریستیانو رونالدو در دقیقه ۳۷ و ژوزه فونته در دقیقه ۴۸ برابر قطر به پیروزی رسید. حضور قطر در این گروه به دلیل حفظ آمادگی این تیم برای حضور در جام جهانی است و نتایج آن در جدول گروه اول رقابت‌های اروپا محسوب نمی شود. 

تیم های صربستان و پرتغال با ۱۴ و ۱۳ امتیاز رده های اول و دوم این گروه را از آن خود کرده اند.

تیم های سوئیس و ایرلند شمالی از گروه C هم به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با دو گل استیون زوبر در دقیقه ۴۸ و فاسانچت در وقت های اضافه به سود سوئیس خاتمه یافت. در این بازی ژو لویس در دقیقه ۳۷ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد تا ایرلند دقایق بعدی را با یک بازیکن کمتر دنبال کند.

تیم های ایتالیا و سوئیس با ۱۴ و ۱۱ امتیاز در رده های اول و دوم این گروه قرار دارند.

از گروه F دو دیدار انجام شد که جزایر فارو با اتریش و مولداوی با دانمارک رو در روی هم صف آرایی کردند. در نخستین بازی کونارد لایمر و مارسل سابیتزر در دقایق ۲۶ و ۴۸ گل های اتریش را به ثمر رساندند و دانمارک نیز با ۴ گل مولداوی را در هم کوبید. اسکوف السن دقیقه ۲۳، سیمون کیائر دقیقه ۳۴ و از روی نقطه پنالتی، نورگارد دقیقه ۳۹ و مهله دقیقه ۴۴ گل های دانمارک را به به ثمر رساندند.

تیم های دانمارک و اسکاتلند با ۲۱ و ۱۴ امتیاز بالاتر از سایر تیم های این گروه قرار دارند.

از گروه "I" نیز تیم های آندورا و انگلیس برابر هم به میدان رفتند که این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به سود انگلیس خاتمه یافت. بنجامین چیلول دقیقه ۱۷، بوکایو ساکا دقیقه ۴۰، تامی آبراهام دقیقه ۵۹، جیمز وارد رُز در دقیقه ۷۹ و جک گریلیش دقیقه ۸۶، گل‌های انگلیس را وارد دروازه آندورا کردند.

در دیگر دیدار این گروه آلبانی با تک گل بروخا مجارستان را از پیش رو برداشت و لهستان نیز با ۵ گل سن مارینو را بدرقه کرد. سویدرسکی، برولی (گل به خودی)، کدزیورا، بوکسا و کریشتوف پیانتک گلزنان این دیدار بودند. 

در این گروه نیز انگلیس ۱۹ امتیازی است و آلبانی با ۱۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha