۴۰۰ کیلومتر شبکه برق در کهگیلویه و بویراحمد کابلی می شود 

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد  از تبدیل ۴۰۰ کیلومتر از شبکه های سیمی برق به کابلی در مناطق مختلف این استان خبرداد.

جمال معتمدی زاده روز دوشنبه در حاشیه نشست بررسی اجرای بزرگترین پروژه تبدیل شبکه های سیمی برق به کابلی در استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اجرای ۴۰۰ کیلومتر تبدیل شبکه های سیمی برق به کابلی در مناطق مختلف استان بزودی آغاز و برای اولین بار در چنین حجم وسیعی شاهد احداث فنی ترین شبکه های برق در روستاها و شهرها خواهیم بود.

وی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه حیاتی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۱۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی عوارض برق و اختصاصی شرکت توانیر (بند ج تبصره شش) عنوان کرد.

معتمدی زاده تصریح کرد: از مجموع ۴۰۰ کیلومتر شبکه های برقی که قرار است کابلی شود ۲۵۰ کیلومتر در شهرها و مابقی در روستاهای استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ۵۵۰ دستگاه ترانسفورماتور جدید نیز در کنار احداث صدها اصله برق در زمان اجرای پروژه عملیاتی می شود.

معتمدی زاده، همچنین از وارد مدار شدن حدود ۶۵ هزار کیلوولت آمپر انرژی جدید به شبکه های برق استان در زمان اجرای این پروژه خبر داد.

وی بیان کرد: تعداد روستاهایی که از نعمت شبکه های نوین برق برخوردار خواهند شد ۳۰۰ روستا با بیش از هفت هزار خانوار است.

معتمدی زاده، توسعه و احداث، اصلاح و بهینه سازی ، کاهش نرخ تلفات انرژی ، رفع نوسانات برقی، رفع ناپایداری های برق، تامین برق پایدار و ارتقای رضایتمندی مشترکین را از مهمترین اهداف اجرای این پروژه مهم دانست.

کهگیلویه و بویراحمد دارای افزون بر ۲۶۲ هزار مشترک برق در بخش های خانگی، اداری، کشاورزی، تجاری و صنعتی است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha