نوری؛ کم‌بینایی من ۶ بار در کلاسبندی‌های جهانی تایید شده است

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای پاارالمپیک توکیو در رشته جودو با اشاره به برخی از شیطنت‌ها درباره کلاسبندی ۲ قهرمان این رشته گفت: این یک تسویه حساب شخص با فدراسیون و رشته جودو است زیرا تا کنون ۶ بار در کلاسبندی‌های جهانی تایید شدم و آخرین مرتبه آن نیز ۲ ماه قبل المپیک بود در ترکیه بود.

«وحید نوری» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اخباری مبنی بر ارسال نکردن مدارک و پنهان کاری در اعزام جودوکاران اظهار داشت: برخی از اخبار که پیگیری می کنم خنده‌ام می‌گیرد چون من پنج ساله عضو تیم ملی جودو نابینایان هستم و بارها در تست های کلاسبندی شرکت کردم. در ایران نیز توسط دکتر نجفی یکی از کلاسبندهای  معروف جهانی تایید شدم . ایشان در سطح جهان به سخت گیری معروف است.

او با بیان اینکه نمی‌دانم چرا برخی از کسب ۲ مدال طلای جودو ناراحتند گفت: شاید آنان با فدراسیون یا انجمن جودو مشکل داشته باشند اما آیا با روی کار آمدن این گروه افراد دیگری جایگزین ما خواهد شد یا نه؟ این یک کار غیر اخلاقی و برخلاف عرق ملی است. در پنج سال گذشته بارها در تست پزشکی شرکت کردم و پزشکان جهانی نیز با کسی تعارف ندارند. از کسانی که این مطالب را منتشر می کنند باید پرسید من با چند پزشک جهانی می‌توانم تبانی کنم. چرا در تمام تورنمنت‌هایی که شرکت کردم کلاسبندی من تایید شده است؟ 

او با اشاره به حضور ۲ دکتر از کشورهای مختلف برای تایید کلاسبندی افزود: تا کنون از سوی پزشکان پرتغالی، کنیایی، فرانسوی و اوکراین تایید شدم و شاید یش از ۱۰ بار در کلاسبندی شرکت کردم و مدارک آن نیز تحویل فدراسیون جهانی نابینایان و کم بینایان دادم. فدراسیون که برای ورزشکاران زیر مجموعه این فدراسیون کلاس بندی ب۱، ب۲ و ب۳ تعین کرده و من هم در کلاسبندی سوم هستم و این کار در مسابقات ترکیه و ۲ ماه قبل از المپیک تایید شد و مدارک آن نیز موجود است. 

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو این را هم گفت: در سال ۲۰۱۸ در مسابقات جهانی پرتغال پزشکان به صورت جدی بر روی میدان دید من آزمایش هایی انجام دادند و کم بینایی من در بیمارستان‌های پرتغال تایید شد در آن کشور  نه خبری از پزشک ایرانی بود و نه کسی می توانست تبانی کند چرا دوستان این کار را نمی بینند. چه کسی از این داستان سود می برد؟ نه تنها من بلکه محمدرضا خیرالله زاده نیز در تمام تست ها شرکت کرده است و او بیشتر از من نیز در کلاسبندی حضور داشته و هیچ مشکلی هم برای مسابقه ندارد.

وی ادامه داد: برخی از نابینایی مطلق برای مسابقه سخن به میان می‌آورند اما فدراسیون جهانی و فدراسیون ملی با نام نابینایان و کم‌بینایان معروف است و کلاسبندی هم براساس میزان دید می‌باشد. به نظر می‌رسد کسانی که این موضوع را رح کرده به دنبال تسویه حسابب شخصی هستنند و دلیل دیگر هم نخواهد داشت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha