بیمه سلامت لرستان ۱۰۰ میلیارد تومان برای بیماران کرونایی هزینه کرد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: حدود ۶۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش این بیمه هستند و ۱۰۰ میلیارد تومان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون برای مبتلایان به این ویروس هزینه شده است.

شاهدخت فتحی بیرانوند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به محض شیوع ویروس کرونا، بیماران مبتلا تحت پوشش فرانشیز (خودپرداخت) دولتی قرار گرفتند و ۹۰ درصد هزینه درمان بیماران بستری در بیمارستان های دانشگاهی و دولتی توسط بیمه سلامت تقبل شد.

وی اظهار داشت: در خصوص داروهای مورد نیاز بیماران کووید ۱۹ نیز بر اساس مصوبه شورای عالی سلامت، داروهای گرانقیمت و خارجی تاثیرگذار در درمان بیماری، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

فتحی بیرانوند ادامه داد: تست مخاطی برای شناسایی افراد مبتلا به کووید ۱۹ نیز در مراکز دولتی دانشگاهی بصورت ۱۰۰ درصد رایگان انجام می شود و سی تی اسکن بیماران مبتلا نیز در صورتیکه حتی نسخه توسط پزشک عمومی  نوشته شود در تعهد بیمه سلامت قرار می گیرد تا درمان و ارائه خدمات تخصصی تشخیصی زودهنگام تسهیل شود.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد هزینه سی تی اسکن بیماران کرونایی در مراکز سرپایی و ۱۰۰ درصد در مراکز دولتی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۶۰هزار نفر ( حدود ۶۷ درصد جمعیت لرستان) تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۶۷۳ هزار و ۹۲۸ نفر جزو صندوق روستاییان، ۱۳۱هزار و ۴۰نفر صندوق کارمندی، چهار هزار و ۷۹۹ نفر صندوق ایرانیان، ۱۹۸ هزار و ۳۳ نفر صندوق همگانی و ۷۰ هزار و ۸۲۳ نفر سایر اقشار می باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha