۲۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84503123
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از چهار تُن مواد غذایی فاسد در سنندج کشف و ضبط شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت سنندج گفت: چهار تُن و ۴۶۳ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف در بازرسی و نظارت بر فعالیت اصناف و اعمال محدودیت‌های ویژه کرونا در این شهرستان کشف و ضبط شد.

دکتر جهانبخش یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  اظهار داشت: ۶ اکیپ گشت مشترک ستادی از ۳۷ واحد صنفی مختلف بازرسی کرده و در سطح بازدیدهای محیطی هم ۴۴۴ واحد صنفی مختلف تجاری، اماکن بین راهی و مطبهای پزشکی مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: ۳۰ مرکز تهیه ، توزیع و عرضه مواد خوراکی و غذای آماده، مورد بازدید قرار گرفته و از هشت مورد از مواد خام تهیه شده در اماکن یاد شده برای تایید سلامت نمونه برداری شد تا در صورت وجود اشکال نسبت به رفع نواقص تذکر داده شود.

رییس شبکه بهداشت سنندج  یادآور شد: در این بازدیدها هفت مورد اخطاریه ۲۴ ساعتی بهداشتی برای صنوف خاطی صادر و متصدیان آن ملزم به رفع نواقص موجود شدند.

دکتر یوسفی ، پیگیری چهار مورد اخطاریه صار شده  گذشته و ۹ مورد شکایات مردمی از صنوف در سامانه ۱۹۰  را از دیگر فعالیتهای بازرسان بهداشتی اعلام و اظهار داشت: همچنین از مدارس مقاطع تحصیلی مختلف شهر و روستا بازدید و رعایت پروتکلهای بهداشتی در این اماکن مورد نظارت قرار گرفت.

وی به نمونه برداری از هفت واحد نان از خبازهای سطح شهر در خصوص تایید سلامت نان از نظر مقدار نمک تعیین شده و عدم استفاده از جوش شیرین اشاره کرد و افزود: بازرسان بهداشت این مرکز در زمینه بهبود کیفیت آب شرب شهری هم نظارت و اقدامات خود را به صورت مستمر انجام می دهند که در این زمینه ۴۳ مورد نمونه برداری تایید سلامت آب و ۲۲۰ مورد تست کلرسنجی در نقاط مختلف سنندج به انجام رسیده است.

دکتر یوسفی با اشاره به انجام تست کرونا از ۷۰۱ شهروند سنندجی در مراکز سرپایی تست کرونا افزود: سنندج، همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این شهر بسیار ضعیف است.

در ۲۴ساعت منتهی به ظهر روز سه شنبه ۲۰ مهر ۲۸۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان، شناسایی و ۹۰۰ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند که ۸۱نفر آنها در بخش آی سی یو  تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

با مرگ هفت بیمار دیگر در شبانه روز گذشته تعداد قربانیان کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر امروز یک هزار و ۷۱۵ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha