جلب مشارکت مردمی هدف اصلی نیروی انتظامی است

خرم‌آباد - ایرنا - جانشین فرماندهی انتظامی لرستان گفت: جلب اعتماد و مشارکت مردمی هدف اصلی نیروی انتظامی است چراکه رضایت شهروندان از مولفه‌های مهم در جمهوری اسلامی بشمار می‌رود.

به گزارش ایرنا سرهنگ سید علی میراحمدی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افزود: ناجابه عنوان یک سازمان مردمی، جامعه محور و هوشمند برای پیشبرد اهداف خود در اجرای نظم و امنیت جامعه به دنبال جلب اعتماد و مشارکت مردمی است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل عمده سیل های سال ۹۸ عدم رعایت قوانین و تجاوز به حریم راه ها بود افزود: با توجه به گستردگی جاده های استان، همکاری دهیاران در شناسایی و جلوگیری از تجاوز به حریم راه ها و پیگیری و رفع نواقص ایمنی محورهای روستایی ضروری است.

وی با قدردانی از همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در حوزه ایمنی تردد گفت: نقش مردم، فعالان حمل و نقل، رانندگان و دهیاران در همکاری با پلیس و برقراری ایمنی سفر بسیار تاثیرگذار است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز گفت: فعالان حمل و نقل و رانندگان اصلی ترین رکن در تردد جاده ای بشمار می روند که درپی تلاش آنها و تعامل بین پلیس و سایر دستگاه های ذیربط، هرساله شاهد روند نزولی میانگین تصادفات هستیم.

میثم قدمی افزود: با توجه به اینکه ناوگان اتوبوس لرستان از جوانترین ناوگان کشور است و با دقت نظر رانندگان حمل و نقل عمومی استان در رعایت قوانین، در حال حاضر تصادفات فوتی در این بخش تقریبا به صفر رسیده است و کمترین حوادث در آن اتفاق می افتد. 

وی خواستار لغو منع تردد ناوگان اتوبوسی از آزادراه خرم آباد_بروجرد شد و گفت: با توجه به مزایای این آزادراه در کاهش هزینه های سوخت، زمان سفر و دغدغه مندی مسافران حمل و نقل عمومی، انتظار می رود موضوع لغو محدودیت تردد اتوبوس ها از این محور پیگیری شود.

هفته نیروی انتظامی از ۱۷ مهر آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha