افزایش بینش مکتبی اولویت اول عقیدتی سیاسی ارتش است

بروجرد - ایرنا - رییس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش شهدای مهندسی بروجرد گفت: افزایش بینش مکتبی و آموزش‌های قرآنی و روابط عمومی از اولویت‌های اول عقیدتی سیاسی ارتش است.

حجت الاسلام " رضا کیانی " روز پنجشنبه در تشریح برنامه های روز عقیدتی سیاسی ارتش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح های فرهنگی ۱۶ گانه مصباح توسط عقیدتی سیاسی ارتش چراغ راه و به عنوان مشعل فروزان کارهای فرهنگی در ارتش است که اجرا می شود.

وی با اشاره به تقدیم ۴۸ هزار شهید ارتش در طول دوران دفاع مقدس اظهار داشت: فعالیت های عقیدتی سیاسی ارتش بیانگر الهی بودن ارتش  است تا جایی که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان کلمه طیبه نام می برند.

رییس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش شهدای مهندسی بروجرد بیان کرد: در اوایل پیروزی انقلاب سه دیدگاه بر روی ارتش حاکم بود که گروه نخست که همان لیبرال ها بودن عقیده داشتند که ارتش را باید به فرماندهان سابق تحویل داد، گروه دوم منافقان که خواستار انحلال ارتش بودند و اما گروه سوم که امام راحل(ره) در راس آن قرار داشتند معتقد بودند که ابقای ارتش به عنوان ضامن استقلال و تمامیت ارضی کشور، باید حفظ و تقویت شود.

حجت الاسلام کیانی با اشاره به ترویج نماز و توجه به امور دینی و فرهنگی خانواده نظامیان و افزایش سطح بصیرت دینی کارکنان را از مهمترین برنامه های عقیدتی سیاسی برشمرد و اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کارهای فرهنگی عقیدتی سیاسی در فضای مجازی اجرا شد و بسط کارهای فرهنگی در فضای مجازی از دیگر وظایف سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی بوده است.

وی ادامه داد: همزمان با ۲۴ مهرماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی برنامه هایی از قبیل دیدار با خانواده معظم شهدا، غبارروبی گلزار شهدای ارتش در بروجرد، محفل انس با قرآن و اجرای برنامه های دینی و سیاسی در جهت بالا بردن بصیرت دینی و سیاسی کارکنان توسط اساتید عقیدتی سیاسی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا سازمان عقیدتی سیاسی ارتش که در ۲۴ مهرماه ۱۳۵۸ تاسیس شد، سازمانی است مستقل و متمرکز در تابعیت فرماندهی کل قوا و از نظر انسانی و آماد و پشتیبانی تابع ستاد مشترک ارتش است، که نظارت بر حفظ و اجرای موازین اسلامی، ارایه آموزش‌های عقیدتی و سیاسی، ارتقای بینش دینی و سیاسی کارکنان ارتش، انتشار نشریات، کتاب‌ها و دیگر محصولات فرهنگی و هنری و انجام کلیه وظایف روابط عمومی در ارتش را بر عهده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha